Nov poraz hokejistov Olimpije

Hokejisti Telemach Olimpije so po rekordno visokem porazu v Ligi EBEL, danes gostovali na Dunaju, kjer so z 2:0 izgubili proti Vienni Capitals. Olimpija z novim porazom ostaja zasidrana na zadnje mesto Lige EBEL.

Trener Fabian Dahlem je ostal še brez enega hokejista, saj je moštvo zapustil Stefan Chaput. Je pa nemški trener tokrat lahko računal na vratarja Oliverja Roya, ki se je po bolezni vrnil nazaj med vratnici ljubljanskega moštva.

Oba zadetka prejeli ob igri z igralcem manj
Ljubljančani so sicer igrali dobro, a so Dunajčani v 10. minuti povedli, ko je bil izključen Roland Kaspitz. Tudi drugi gol je Olimpija prejela ob igri z igralcem manj. V 32. minuti je bil izključen Gregor Koblar, Dunajčani pa so po vsega 19 sekundah igre z igralcem več zadeli še drugič. Olimpija ni igrala slabo, a na novo zmago bo potrebno počakati vsaj do petka, ko v Tivoli prihaja celovški KAC.

Konec tekme

59. minuta: Dunaj v popolni postavi.

57. minuta: Izključitev Jonathana Ferlanda (Dunaj).

55. minuta: Dunaj v popolni postavi.

53. minuta: Izključitev Jonathana Ferlanda (Dunaj).

50. minuta: Olimpija v popolni postavi.

48. minuta: Izključitev Nika Pema (Olimpija).

43. minuta: Olimpija v popolni postavi.

41. minuta: Izključitev Andreja Hebarja (Olimpija).

41. minuta:  Dunaj v popolni postavi.

Začetek 3. tretjine

Druga tretjina je pripadla ekipi Dunaja, ki je z drugim zadetkom z igralcem več prišla do povišanja vodstva na 2 : 0.

Konec 2. tretjine

39. minuta: Izključitev Philippa Lakosa (Dunaj). Olimpija igra z dvema igralcema več.

39. minuta: Izključitev Patricka Petra (Dunaj).

38. minuta: Dunaj v popolni postavi.

36. minuta: Izključitev Simona Gamacheja (Dunaj).

36. minuta: Olimpija v popolni postavi.

34. minuta: Izključitev Rolanda Kaspitza (Olimpija).

32. minuta: GOL!!! Zadetek za Dunaj z igralcem več je dosegel Jamie Fraser.

32. minuta: Izključitev Gregorja Koblarja (Olimpija).

31. minuta: Dunaj v popolni postavi.

29. minuta: Izključitev Patricka Petra (Dunaj).

22. minuta: Dunaj v popolni postavi.

Začetek 2. tretjine

Dober začetek Olimpije, ki je v prvi tretjini sprožila več strelov od Dunaja. V zaostanku so se znašli zaradi prevelikega števila izključitev.

Konec 1. tretjine

20. minuta: Izključitev Jonathana Ferlanda (Dunaj).

14. minuta: Dunaj v popolni postavi.

12. minuta: Izključitev Juliana Grosslerchera (Dunaj).

10. minuta: GOL!!! Zadetek za Dunaj z igralcem več je dosegel Matthew Dzieduszycki.

10. minuta: Izključitev Rolanda Kaspitza (Olimpija).

7. minuta: Olimpija v popolni postavi.

5. minuta: Izključitev Anžeta Ropreta (Olimpija).

5. minuta: Olimpija v popolni postavi.

3. minuta: Izključitev Maksa Selana (Olimpija).

V vratih Olimpije danes začenja Oliver Roy.