Maribor s “petardo” zaključil jesen

Zadnji krog jesenskega dela prvenstva nam je postregel z visoko zmago Maribora, ki je brez težav nadigral nemočni Koper. Pokalni prvaki so tako zgolj nemo spremljali šov aktualnih državnih prvakov za zaključek jeseni. Vijoličasti so se približali Olimpiji na samo tri točke zaostanka.

Koper 0 : 5 Maribor
500; Bajde 16., Ibraimi 31., 43., Sallalich 34., Mendy 90.

Olimpija je Mariboru ponudila priložnost, da se ji približa na zgolj tri točke, kar so vijoličasti tudi izkoristili. Gregor Bajde je kot prvi načel mrežo Kopra. Nadaljeval je Makedonec Agim Ibraimi, ki mu je sodnik zadetek najprej razveljavil, potem pa je po napaki Kahline zadel za povišanje vodstva. Mariborčani so kar leteli po igrišču, podajo Filipoviča je za 3 : 0 izkoristil Sintayehu Sallalich. Še pred koncem prvega polčasa je zmagovalca z novim zadetkom že odločil  Ibraimi. V nadaljevanju predstava ni bila več na najvišjem nivoju, a so Mariborčani vseeno še naprej prihajali do svojih priložnosti. Za zaključek jeseni je v zadnji minuti piko na i novi visoki zmagi Maribora z zadetkom postavil Mendy.