Na Kalški gori se je smrtno ponesrečil alpinist

Datum:

Vojaški helikopter, kranjski gorski reševalci, združena ekipa Helikopterska nujna medicinska pomoč (HNMP) na Brniku in policisti gorske enote so danes v severni steni Kalške gore obravnavali smrt alpinista. Alpinist je pod vrhom gore v alpinistični opremi zdrsnil in zaradi hudih poškodb, ki jih je utrpel pri padcih in daljšem drsenju po trdi snežni podlagi, umrl.

Umrli se je vzpenjal še z dvema drugima alpinistoma, ki nista bila poškodovana. Vojaški helikopter je trojico alpinistov z gore prepeljal v dolino. Okoliščine kažejo, da gre pri dogodku za nesrečo.

Kalška gora (2047 m) (Foto: STA)

Opozarjamo na zelo zahtevne razmere v gorah. Sneg je povečini trd in zbit, podlaga je ponekod ledena, spet drugje je lahko napihan sneg. Že včeraj je v podobnih snežnih razmerah umrla tudi turna smučarka na severni strani Storžiča. Na policijski upravi Kranj pozivajo k veliki previdnosti in odgovornim odločitvam, ker v določenih primerih tudi vsa alpinistična oprema ni dovolj za varno vrnitev domov. “Prosimo, pazite nase,” sporočajo.

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Skrajno levičarski lokal, ki zbira denar za ilegalne migrante, ostal brez blagajne

La P’tite Base, skrajno levičarski aktivistični lokal na trgu...

Policija po ropu vozila za prevoz denarja išče ta avto

Na območju Most je prišlo do ropa vozila za...

Evropska komisija blokira glas ljudstva: pobuda Save Europe Act razglašena za “rasistično”

Evropska komisija je uradno zavrnila registracijo panevropske kampanje Save...

Panika na dvorišču: volk napadel otroka, družinski pes žrtvoval življenje

Na družinskem srečanju ob žaru je skoraj prišlo do...