Najmanj sedem migrantov na Hrvaškem obračunalo med seboj z noži, eden se bori za življenje!

Datum:

Najmanj sedem migrantov iz Afganistana in Pakistana je v sosednji Hrvaški obračunalo med seboj na železniški progi v Gornjem Babinem Potoku. Eden izmed Pakistancev je bil težko poškodovan in se bori za življenje, nekaj moških, ki so bili pridržani v Gospiću, je utrpelo lažje poškodbe. 

Policisti so v četrtek zvečer tekom okrepljenega nadzora nezakonitih migracij pri Gornjem Babinem Potoku prijeli moškega brez osebnih dokumentov in z vidnimi poškodbami na telesu. Kmalu zatem so pri bližnjem Rudopolju prijeli še šest moških brez osebnih dokumentov, od katerih je trojica imela vidne poškodbe, so sporočili.

Težko poškodovanega odpeljali v bolnišnico v Zadru
Splošna bolnišnica v Gospiću je nudila zdravniško pomoč trem moškim, ki so utrpeli lažje poškodbe, medtem ko je bil hudo poškodovan moški pridržan na zdravljenju v Splošni bolnišnici v Zadru, poroča hrvaški 24Sata.

Foto: iStock

Ker je bilo ugotovljeno, da so vsi moški na nezakonit način prestopili državno mejo, še poteka postopek ugotavljanja njihove identitete in nadaljnji postopki v skladu s hrvaško in evropsko zakonodajo ter kazenska preiskava, je razvidno  iz izjave policije.

Hana Murn

Sorodno

Zadnji prispevki

Kokotova v poletni obleki in pod palmo provocira levičarske novinarje

Poslanka stranke Resnica Katja Kokot je 21. julija 2026...

Skrajno levičarski lokal, ki zbira denar za ilegalne migrante, ostal brez blagajne

La P’tite Base, skrajno levičarski aktivistični lokal na trgu...

Evropska komisija blokira glas ljudstva: pobuda Save Europe Act razglašena za “rasistično”

Evropska komisija je uradno zavrnila registracijo panevropske kampanje Save...

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...