Nekdanji svetovalec predsednice DZ: “Tako malo še v življenju nisem delal”

Datum:

Da poslanci “malo delajo”, je na družbenem omrežju X zapisal podjetnik Matej Rigelnik. Na to se je odzval tudi nekdanji tesni sodelavec Urške Klakočar Zupančič, ki je to potrdil.

“Tako malo še v življenju nisem delal kot v kabinetu PDZ,” je med drugim zapisal Andraž Osim.

Poslanska funkcija je sicer urejena z zakonom o poslancih, ki med drugim določa tudi pridobitev in prenehanje funkcije poslanca ter pravice in obveznosti poslancev. Z delom oziroma prisotnostjo poslancev na sejah in primerjavo tega z ostalim časom se je “pozabaval” Matej Rigelnik, ki je prišel do izračuna in ga slikovno predstavil.

“Poslanci preživijo le 23,2 % časa na sejah (in odborih). Skoraj 80 % časa jih ni tam, kjer bi morali delati za ljudi. V katerem drugem poklicu bi vam plačali za tako malo dela? Manj izgovorov, več odgovornosti! NŽSP!” je zapisal ob grafu. Rigelnikov “izračun” je potrdil Andraž Osim, ki je deloval kot človek iz političnega zakulisja.

Spomnimo: Osim se je pred volitvami 2022 pridružil Gibanju Svoboda in aktivno deloval v strukturah stranke, od katere se je moral potem posloviti. Zakaj? Ker je pokadil cigareto z vodjo poslanske skupine SDS Jelko Godec in spil kavo s strokovnim sodelavcem SDS, someščanom iz Maribora.

Andraž Osim ima zaenkrat zamrznjeno pogodbo v kabinetu predsednice državnega zbora, a ga bodo kmalu odslovili. (Vir: zajem zaslona, Twitter)

Posledično je moral oditi, vsaj tako so takrat pisali mediji blizu stranke svobodnjakov. Zadnjih šest mesecev je bil svetovalec predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič.

A. H.

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...