Neverjetno: Maribor samo remiziral s Koprom, po tekmi je bilo znova vroče

Datum:

Maribor je imel danes po dolgem času priložnost, da se znova zavihti na prvo mesto. Vijolični so nekoliko presenetljivo razočarali svoje navijače, saj so s Koprom zgolj remizirali z 2 : 2. Edina dobra plat remija je ta, da so se Olimpiji približali na samo točko zaostanka. Zadnja Krka je premagala Zavrč in se nekoliko približala Kopru.

V prestolnici si lahko nekoliko oddahnejo, saj Maribor ni v celoti izkoristil njihovega včerajšnjega poraza proti Krčanom. Po tekmi so nekateri navijači vdrli na igrišče in zahtevali drese ter pogovor z igralci.

31. KROG

Maribor 2 : 2 Koper (1 : 0)
4.500; Novaković 41./11-m, 87.; Štromajer 71., Andrejašič 76.

Maribor je povsem nadzoroval tekmo v prvem polčasu in šele v 41. minuti prišel do vodstva. Sallalich je svoji ekipi priboril enajstmetrovko, potem ko je z roko igral Batur. Novaković je bil uspešen in je zadel za vodstvo. V drugem polčasu pa so vijoličasti prikazali popolnoma drugačen obraz. Dokaj zaspani Maribor sta v težave in hude skrbi spravila Jaka Štromajer in Jan Andrejašič, ki sta poskrbela za preobrat in napeto končnico. Štajerci so tudi v zaključku stavili predvsem na Novakovića. Domači so v zaključku zahtevali še eno najstrožjo kazen, vendar je niso dobili. Nekaj trenutkov pozneje je Novagol po podaji s kota vendarle zadel za izenačenje, samo nekaj minut pozneje pa je imel na nogi popoln preobrat, vendar je njegov strel ubranil Tomič. Tekma se je končala z remijem, kar je razburilo domače navijače, ki so znova opravili pogovor s svojimi ljubljenci, tokrat je vse skupaj minilo brez incidentov. Maribor sedaj za Olimpijo zaostaja samo še za točko. Kopru se je kljub eni boljših predstav v letošnji sezoni Krka približala na dve točki.

Krka 2 : 0 Zavrč (0 : 0)
250; Dangubić 73., Boccaccini 75.

V prvem polčasu na stadionu Portoval nismo videli nič posebnega, Krka je bila dvakrat nevarna predvsem preko branilca Bogdana. Ob zaključku polčasa je Zavrč zahteval igro z roko, vendar je ni dobil. Krka si je v nadaljevanju želela priti do zadetka, Zavrč pa ni kazal prave želje po igri. Tokrat se je sreča po sedmih tekmah brez zmage nasmehnila Novomeščanom. Dangubić je namreč z nekaj sreče sam prišel pred nasprotnikovega vratarja in zadel za vodstvo. Zavrč je bil v šoku, kar je dve minuti pozneje po slabi reakciji gostujoče obrambe izkoristil Boccaccini in trenerju Kostiću priboril prvo zmago na klopi Krke. Slavko Matić je izgubil še svojo tretjo tekmo zapored in je morda – glede na to, da sta se pred dnevi sprla z Miranom Vukom – celo zadnjič vodil Zavrč. Zavrč je na petem mestu izenačen skupaj z dvema ekipama pri 37 točkah. Krka pa se je devetemu Kopru približala na dve točki zaostanka.