O tem se je molčalo leta: Srbski kriminalec Arkan je v cerkvi v Vukovarju vodil diskoteko

Datum:

Ivan Gavrilović, ki ga balkanski mediji opisujejo kot glasbeno legendo devetdesetih let v Srbiji, je bil vedno v družbi zloglasnih kriminalcev, kot sta Milorad Luković Legija in Željko Ražnatović Arkan. 

Gavrilović je o balkanskih kriminalcih razkril, da je danes “kriminal drugačen, zdaj je to: obleka, kravata in aktovka. Prej so bili pravi razbojniki, ki so imeli ‘jajca’, vendar zdaj služijo večje vsote denarja”.

Kot srbski pevec je med vojno večkrat nastopal v klubih, ki jih je vodil razvpiti Legija. “Legija je vodil diskoteko Zombi, tam sem večkrat pel. Bil je zelo pošten. A Arkan je vedno pazil na nas, da nas ni kdo ogoljufal pri denarju. Ni nas ščitil le v Jugoslaviji, ampak tudi širše,” je razkril Arkanov vpliv. Slednji se je rodil v Brežicah in je bil spoznan za krivega 24 zločinov proti človeštvu, pa tudi vojnih zločinov in kršitev Ženevske konvencije. Poročen je bil s srbsko pevko Svetlano Ražnatović – Ceco, prav ona pa je bila osumljena, da je sodelovala pri njegovem umoru v beograjskem hotelu Intercontinental.

Zloglasna Arkan in Ceca na poročni dan. (Foto: epa)

Neposredno iz diskoteke, pijani, so odšli na fronto
Tako kot za Legijo je Gavrilović pel tudi za Arkana. “Zanj sem pel v vasi blizu Vukovarja v katoliški cerkvi, ki je bila spremenjena v diskoteko. Poješ celo noč za ljudi, ki se borijo. Tako pijani se ‘poberejo’ ob šestih zjutraj in gredo na fronto, jaz pa domov v Beograd,” je razkril Gavrilović in dodal, da je bilo stanje “noro”. “Legija je šel enkrat v F6, postrojil 100 ljudi in jih prisilil, da so nosili majico z napisom ‘Ratko Mladić je heroj’,” še razkriva hrvaški portal Express.

M. S.

Sorodno

Zadnji prispevki

Modeli OpenAI našli pot do interneta in napadli sisteme podjetja

OpenAI je razkril, da je kombinacija nekaterih njihovih eksperimentalnih...

Drzne tatvine in konoplja v Ivančni Gorici

Ljubljanski policisti so v zadnjih 24 urah zaznali povečano...

Kokotova v poletni obleki in pod palmo provocira levičarske novinarje

Poslanka stranke Resnica Katja Kokot je 21. julija 2026...

Skrajno levičarski lokal, ki zbira denar za ilegalne migrante, ostal brez blagajne

La P’tite Base, skrajno levičarski aktivistični lokal na trgu...