Olimpija in Maribor zanesljivo opravila svojo nalogo, pet golov v Domžalah

Glavna kandidata za naslov prvaka sta v 27. krogu Prve lige Telekoma Slovenije uspešno opravila z zahtevnima gostovanjema. Na prvi tekmi kroga se je Olimpija veselila zanesljive zmage proti Krki, ki je pred domačimi gledalci klonila z 2 : 0. Identičen je bil tudi rezultat v Novi Gorici, kjer je Maribor v drugem polčasu dvakrat zadel preko Mendya in ohranil štiri točke zaostanka za Olimpijo.

Vodilni ekipi prvenstva se z izjemno težkega gostovanja vračata domov s popolnim izkupičkom. Olimpija je v Novem mestu zanesljivo slavila tudi po zaslugi Elekeja, ki je dosegel prvi zadetek v zeleno-belem dresu, Maribor pa je predvsem po zaslugi dveh zadetkov Mendya prišel do zmage v Novi Gorici.

27. KROG

Krka 0 : 2 Olimpija (0 : 1)
500; Radović 21., Eleke 60.

Lepo število gledalcev je na stadionu Portoval videlo zmago Olimpije z dvema zadetkoma prednosti. Kar nekaj navijačev je pripotovalo tudi iz Ljubljane in ti so videli zelo nabrušeno Olimpijo, ki je od samega začetka napadala in že v uvodnih minutah prišla do priložnosti preko Kronavetra in Matića vendar je ni izkoristila. V 21. minuti pa smo vendarle videli učinkovito izpeljan protinapad gostov, Zajc je na desni strani našel Matića, ki je lepo podal proti vtekajočemu Radoviću, ki je iz neposredne bližine zadel za vodstvo. Kmalu bi sledilo povišanje, vendar je Miha Zajc z desetih metrov zatresel zgolj vratnico. Krka se je naposled vendarle prebudila, vendar ji ni uspelo nič resnejšega. Drugi polčas se je začel mirno. Junak drugega dela je bil Eleke, ki je dve minuti po vstopu v igro najprej priboril kot, potem pa po podaji Zajca zadel z glavo svoj prvenec v dresu Olimpije. Že čez nekaj minut bi lahko Krko v igro vrnil Majcen, vendar je stresel zgolj vratnico. Olimpija je kasneje tekmo mirno pripeljala do konca in se veselila pomembne zmage v boju za naslov. Zeleno-beli z Vidmarjem letos spomladi še niso prejeli zadetka.

Gorica 0 : 2 Maribor (0 : 0)
1.800; Mendy 59., 70.

Derbi kroga v Novi Gorici je poskrbel, da se zmagoviti niz vijoličastih proti Gorici nadaljuje. Maribor je seveda suvereno krenil v tekmo, vendar poti preko vratarja Sorčana vsaj v prvem polčasu niso našli. Ogromno priložnosti je ostalo neizkoriščenih, Bohar, Filipovič in Tavares so bili neuspešni, slednji je celo zatresel vratnico. Sorčan pa je postal junak prvega polčasa, v katerem zadetkov nismo videli. Najlepšo priložnost domačih na tekmi je v prvem delu zapravil Tilen Nagode. V drugem polčasu so aktualni prvaki povedli po dokaj nenevarni akciji, ko sta za prvi zadetek poskrbela podajalec Tavares in strelec Mendy. Še enkrat več je Francoz udaril v 70. minuti in po podaji Vilerja postavil končni rezultat tekme 2 : 0. Mariborčani nadaljujejo serijo neporaženosti pod vodstvom Milaniča in še naprej ohranjajo štiri točke zaostanka za vodilno Olimpijo.

Rudar 2 : 0 Celje (1 : 0)
500; Eterović 28., 80./ oba 11m
Rdeči karton: Blaž Vrhovec (Celje) 80.

Jubilejni, 70. savinjsko-šaleški derbi se je končal z zmago Rudarja. Oslabljeni Rudar je do vodstva prišel v 28. minuti, ko je prekršek za najstrožjo kazen storil Krajcer, vse skupaj pa je uspešno realiziral Eterović. V zaključku prvega dela sta zapretila še Požeg-Vancaš ter Čirjak, vendar je oba strela zaustavil Čretnik. Ravno slednji je bil v drugem polčasu nerešljiva uganka za grofe, ki nikakor niso uspeli najti recepta za odlično razpoloženega drugega vratarja knapov. Streli De Souse, Čirjaka, Miškića in Podlogarja niso končali v mreži domačih. V 79. minuti je nastopil odločilni trenutek tekme, ko je Kotnik v kazenskem prostoru zrušil debitanta Lotriča, to pa je pomenilo še eno enajstmetrovko za domačine. Blaž Vrhovec se s sodniško odločitvijo ni strinjal, zato je prejel rdeči karton. Eterović je bil natančen tudi v drugo in tri točke so ostale doma. Rudar se je z zmago izenačil s Celjem ter zbežal z dna lestvice.

Domžale 2 : 3 Krško (0 : 1)
750; Alvir 77., Mance 84.; Poljanec 41., 48., Volarič 65.

V dokaj zaspanem prvem polčasu kaj dosti – predvsem s strani Domžal, ki so razočarale – nismo videli. V 6. minuti je priložnost za vodstvo zapravil Poljanec. Je bil pa isti igralec toliko bolj uspešen v zaključku prvega dela, ko je uigrano akcijo po kotu izkoristil in žogo po podaji Urbanča zgolj potisnil v prazno mrežo. Ko se je zdelo, da bodo rumeni v drugem delu lovili izenačenje, je Poljanec udaril še enkrat in z volejem poskrbel za povišanje vodstva. Po drugem zadetku so se nekoliko bolj, predvsem v napadu, razigrali tudi Domžalčani, a brez prave učinkovitosti. So bili pa zato toliko bolj učinkoviti gostje, ki so prišli do prednosti treh zadetkov. Po močnem strelu Hotića je vratar Maraval žogo odbil do Volarića, ki jo je zgolj potisnil v prazno mrežo. Krško je bilo na pragu suverene zmage, Domžale pa so bile nemočne, kar bi lahko kaznoval Đurković, vendar so ravno po tej akciji Domžale na drugi strani prišle do zadetka. Odličen strel je uspel Alvirju, ki je s strelom na bolj oddaljeno vratnico zadel za znižanje. Čez sedem minut je Domžale v igro vrnil Mance, ki je zadel z roba kazenskega prostora – in tekma je bila znova odprta, Mance je imel v 88. minuti na desnici izenačenje, a je Zalokar iz dvoboja ena na ena odšel kot zmagovalec. Krčani so tako slavili še eno zgodovinsko zmago, tokrat proti Domžalam, pa čeprav so na koncu celo trepetali za vse tri točke. Z zmago so sedaj pobegnili z dna lestvice.