Olimpija ni izkoristila spodrsljaja Maribora

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v zadnji tekmi 19. kroga prve slovenske nogometne lige doživeli tretji letošnji poraz. V derbiju kroga so bili Goričani uspešnejši in slavili zmago z 0 : 2.

Potem ko so Mariborčani zgolj remizirali proti Zavrču, je imela Olimpija danes enkratno priložnost, da največjemu konkurentu uide na deset točk razlike. Toda na koncu se je izkazalo, da so se Mariborčani z včerajšnjim remijem zeleno-belim celo približali.

Prvi poraz po sedmih tekmah
Ljubljančani so v tekmo krenili odločno in si prvi priigrali priložnost, a je bil po podaji Alvesa goriški vratar Sorčan hitrejši od Šporarja. V nadaljevanju smo videli dve priložnosti gostov, streljala sta Burgič in Arčon, nato pa so Ljubljančani vajeti igre povsem prevzeli v svoje noge in si do konca prvega dela priigrali številne priložnosti. Toda Goričani so v 27. minuti povedli z zadetkom Džuzdanovića. Tudi v drugem polčasu smo gledali podobno sliko. Ljubljančani so neuspešno napadali, Goričani pa so v 92. minuti prek Cvijanoviča zadeli še drugič ter tako Olimpiji prizadejali prvi poraz po sedmih tekmah in dosegli svojo prvo zmago po štirih zaporednih porazih.

Naslednje tekme so na sporedu že v sredo, ko se prvenstvo nadaljuje s tekmami 20. kroga.

Olimpija 0 : 2 Gorica (0 : 1)