Petarda Olimpije za prekinitev posta in plus štiri

Na zadnji tekmi 26. kroga je Olimpija na domačem terenu visoko, s kar 5 : 0, nadigrala Rudar in se po dveh remijih brez zadetkov veselila zmage. Nogometaši Olimpije so že drugič zapored uspeli na domačem terenu visoko poraziti Rudar. Z zmago so se Mariboru ponovno oddaljili na štiri točke.

Ponovno je imela Olimpija veliko težav z realizacijo v prvem polčasu, po dveh tekmah brez zadetka pa jo je vendarle prekinil najboljši strelec Olimpije, ki je še v ekipi – Rok Kronaveter. V drugem polčasu so potem zeleno-beli dobesedno razbili oslabljeni Rudar.

26. krog

Olimpija 5 : 0 Rudar (1:0)
2.000; Kronaveter 24., 62./11m, Wobay 49., Knezović 88./ag, Alves 90.
Rdeči karton: Bolha 62. minuta

Olimpija je tako kot ponavadi tekmo začela izjemno agresivno in napadalno, nova okrepitev Eleke pa je prvič tekmo začel na klopi. V 9. minuti so domači prvič na tekmi zatresli okvir vrat, potem ko je bil na zadnji tekmi usoden za zmago, tokrat ga je iz prostega strela stresel Miha Zajc. Navijači pa so si v 25. minuti vendarle oddahnili. Rudar je izgubil žogo, od daleč je silovito sprožil Nik Kapun in zadel kaj drugega kot pa okvir vrat, vendar se je žoga odbila do Kronavetra, ki je z roba kazenskega prostora žogo ob desni vratnici poslal v mrežo, ob strelu Kapuna je bil Kronaveter sicer v prepovedanem položaju. Rudar je po prejetem zadetku zaigral nekoliko bolj napadalno; edini omembe vredni priložnosti sta zapravila Eterović in Črnčič. V drugem delu pa sanjski začetek Olimpije; po slabi reakciji gostov je žogo silovito v mrežo poslal Julius Wobay, ki je dosegel svoj prvenec. Rudar se je solidno kosal z nasprotniki vse do 68. minute, ko je prekršek za enajstmetrovko dobesedno izsilil Miroslav Radović, ob prekršku pa je Klemen Bolha prejel še rdeči karton. Z drugim zadetkom je strel iz bele točke uspešno izvedel Kronaveter in tako skupaj z Elekejem postal najboljši strelec lige z 12 zadetki. Ko je že vse kazalo na zmago s tremi zadetki, je streljal Radović; žoga je zadela nesrečnega Knezovića in končala v mreži Radana. Za petardo v mreži Rudarjev in za končni rezultat je poskrbel Ricardo Alves, ki je lepo akcijo kronal z zadetkom. Rudar je izgubil še na drugi tekmi zapored in na tretji tekmi zapored prejel rdeči karton, knapi ostajajo na zadnjem mestu skupaj še z dvema ekipama. Olimpija in Nejc Vidmar pa v letošnji spomladi sploh še nista prejela zadetka.