Poglejte, kakšno vilo si je kupil sodnik, ki je nezakonito sodil Kanglerju

Datum:

“Sodnik, ki mi je kršil človekove pravice, naj bi si kupil vilo s 500 m²! Cca 18 let delovne dobe! Jaz pa sem si kupil s poslansko plačo 40 let star traktor! On živi v ” svobodi”, drugi pa se borimo za svobodo!” je nedavno izpostavil nekdanji mariborski župan in poslanec Franc Kangler, ki meni, da okrožni sodniki nimajo slabih plač.  

Kot nam je povedal Franc Kangler, je imel z zapisom v mislih nepremičnino sodnika Boštjana Polegeka, ki se nahaja v naselju Žikarce v občini Duplek. V isti občini je sicer po njegovih besedah doma tudi sodnik Aleksander Karakaš, ki je sodeloval pri obsodilni sodbi Kanglerja, čeprav sta ga dr. Marko Bošnjak, takratni odvetnik Franca Kanglerja, in nekdanji ustavni sodnik dr. Ciril Ribičič opozorila na nepravilnosti in nezakonitosti.

Glede Polegeka je Odbor 2015 pred leti opozarjal, da je ta nezakonito in brez dokazov obsodil Kanglerja na sedem mesecev zaporne kazni. Da očitki v sodbi, v kateri se je Kanglerju očitalo zlorabo uradnega položaja v primeru dodelitve enega izmed službenih stanovanj, niso kaznivo dejanje, je namreč kasneje ugotovilo vrhovno sodišče, ki je tudi poskrbelo za razveljavitev sodbe.

Navkljub poslanski plači so mu očitali, da je bil traktor kupljen s premoženjem nepojasnjenega izvora
Kangler je s svojo dotično objavo na družabnem omrežju X opozoril na nesmisel, ki mu je bil sam priča, in sicer, da so ga preganjali zaradi starega traktorja, ki ga je kupil v vrednosti 5 tisoč evrov. V očitku je bilo namreč navedeno, da je traktor kupil s premoženjem nepojasnjenega izvora, čeprav je ta tedaj prejemal poslansko plačo (4 tisoč evrov bruto mesečno), povrhu vsega pa je imel tudi kmetijsko dejavnost. “Mene so preganjali zaradi starega traktorja, drugim pa so odpustili milijone!”, je bil pred leti kritičen za Radio Ptuj. Kangler sodeč po objavi meni, da sodniki nimajo slabih plač. Slednjim je sicer Golob v zvezi z zahtevo po zvišanju plač že pred časom napovedoval “happy end” (srečni konec) v obliki 600 evrov bruto mesečnega dodatka, a so se ti morali zaradi vsesplošnega upora javnih uslužbencev in javnosti zanj obrisati pod nosom.

Foto: FB Franc Kangler

Pred nedavnim so se, kot kaže, že domislili načina, kako vendarle stopiti naproti sodnikom, in sicer, da bi pre(nizke) plače popravili z dopolnilom zakona o izvrševanju proračunov. V Slovenskem sodniškem društvu so sicer pred dnevi dali vedeti, da se, če se do 3. januarja ne bo uredila neustavnost sodniških plač, obetajo protestni shodi ali celo stavka.

S. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Grims danes v Idriji predstavlja knjigo Zmaga dobrega

Branko Grims bo danes, v soboto, 4. maja 2024,...

Bodo hutijevci potopili svetovno gospodarstvo?

Jemenski uporniški hutijevci so  zagrozili, da bodo tarče njihovih...

Romana Tomc: “Čas je, da se Evropa obrne v desno”

Romana Tomc je znano ime v slovenski politiki. Leta...

Je črni humor primerna in resna kampanja za referendum o evtanaziji?

"Kdor čaka – ne – dočaka". Tako se glasi...