Požar na Krasu: “Napornemu dnevu je sledila še naporna noč”

Datum:

Požara, ki je včeraj dopoldne izbruhnil na Krasu, do večera še niso pogasili, vendar pa naj se ne bi širil. Ponoči je bilo na terenu več kot 350 gasilcev, ki so prišli so tudi z Gorenjske in Notranjske ter iz Ljubljane in njene okolice. Po oceni trenutno gori še okrog 100 hektarjev površin.

Gasilska zveza Slovenije je ob tem zapisala: “Napornemu dnevu bo sledila še naporna noč.”

Gasilkam in gasilcem severnoprimorske in obalno-kraške regije je ponoči pomagalo še okoli 350 gasilk in gasilcev z Gorenjske in Notranjske ter regije Ljubljana I. Zjutraj jih bodo zamenjale jutranje enote iz prej omenjenih regij.

Gasilci ogenj omejujejo na dveh požarnih linijah. Stanje je stabilno, aktivnih je še nekaj požarišč.

Poveljstvo GZS se je zaradi požara na Krasu včeraj sestalo na izredni seji, na kateri so se seznanili s trenutnim stanjem, predelali navodila za aktiviranje, posredovanje in poročanje ter načrtovali delo regijskih poveljnikov in gasilskih enot za naslednja dneva.

Požar je izbruhnil včeraj, torej v četrtek, dopoldne v bližini naselja Škrbina in se zaradi močnega vetra razširil po pobočju Trstelja in sosednjega Kačnika. Ogenj je do poznega popoldneva zajel do 150 hektarov gozdnatih površin.

Moja Dolenjska

Sorodno

Zadnji prispevki

Dež pripomogel k gašenju požara na območju Kranjske gore

Nočni dež je pripomogel, da je večina požara na...

Sofinanciranje zavarovalnih premij v kmetijstvu do 70 odstotkov

Ministrstvo za kmetijstvo trenutno sofinancira zavarovalne premije za posevke,...

Na Pašmanu naj bi se utopil 24-letni Aljaž iz Stopič pri Novem mestu

Na Dolenjskem je včeraj odjeknila vest, da so včeraj...

Prihaja občutna pocenitev goriv

Vozniki si lahko v novem tednu obetajo cenovno olajšanje...