Premier Janša v podporo modernizaciji železniške infrastrukture: “Čas je za ponovni zagon in uresničitev projekta”

Datum:

Predsednik vlade Janez Janša se je danes sestal z županom Mestne občine Ljubljane Zoranom Jankovićem, Jožetom Mermalom in Bojanom Albrehtom.

Na sestanku, kjer sta bila prisotna tudi minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek in minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec, so spregovorili o prihodnosti železniške infrastrukture v Republiki Sloveniji.

Predsednik vlade je podprl idejo o poglobitvi železniške proge v Ljubljani in izgradnji logističnega centra, ki bi pomenila razbremenitev javnega prometa in modernizacijo železniškega vozlišča v Mestni občini Ljubljana.

Projekt poglobitve železniške proge in izgradnje logističnega centra, katerega načrtovanje je zastalo pred slabimi desetimi leti zaradi finančne krize, je priložnost, da glavno mesto postane nacionalno ter tudi mednarodno sodobno tranzitno stičišče, ki bo veliko prispevalo tudi k ponovnemu zagonu gospodarstva po trenutno trajajoči zdravstveni krizi. Kot je po sestanku poudaril premier je “čas za ponovni zagon in uresničitev projekta.”

Vir: Ukom

Sorodno

Zadnji prispevki

Kako je vladi mimo nadzora ušlo več kot 46 tisoč ilegalnih migrantov

Vladi je uspelo nekoliko zmanjšati število migrantov s ponovno...

Za norca vas imajo – nevladniki Nike Kovač fajtajo proti že prepovedanim petardam

V petek so premierja Roberta Goloba obiskale predstavnice Inštituta...

Premik v Berlinu: EPP prepoznala hujše kršitve vladavine prava v Sloveniji

Afere o spolitiziranem sodstvu, zlorabah sodstva v politične namene...

Ne bodo se ustavili pri zdravnikih – lov na “dvoživke” stopnjujejo

Lov na tako imenovane "dvoživke" se očitno stopnjuje. Radikalizirana...