Proteste vodijo oboževalci največjih množičnih morilcev vseh časov

Datum:

Zgledu prohamasovskih protestnikov v ZDA zdaj sledijo tudi študentje na Fakulteti za družbene vede. Ironično trdijo, da “obsojajo kakršna koli dejanja, katerih namen je uničiti določen narod”, hkrati pa idealizirajo množične morilce – komunistične zločince, kot sta Lenin in Stalin. Stalin je pobil na milijone ljudi, skrival pa ni niti svojega prezira do Judov.

Prohamasovski protestniki so okupirali Fakulteto za družbene vede, tam so celo prespali. Vodi jih predsednik Študentskega sveta FDV Jan Vajgl, ki v imenu študentov pravi, da “obsoja genocid”, medtem ko ima na prenosnem računalniku nalepljeno fotografijo zloglasnih voditeljev Sovjetske zveze – Vladimirja Uljanova – Lenina in antisemita Josifa Visarionoviča – Stalina, ki mu očitajo genocid nad Rusi, Ukrajinci ter ostalimi narodi nekdanje Sovjetske zveze.

Kaj je pravi namen orkestriranih študentskih akcij, ni jasno, a zdi se, da “obsodba genocida” ni. Zakaj bi sicer Jan Vajgl, tudi znan levičarski aktivist, slavil Stalina, ki mu med ostalim prav tako očitajo genocid? Ni treba znova poudariti, da se je Stalin zapisal v zgodovino kot eden najbolj krutih voditeljev sveta, odgovoren za desetine milijonov žrtev. Milijoni drugih so postali žrtve prisilnega dela, deportacije, lakote, zasliševanja ter mučenja Stalinovih privržencev.

Rdeči alarm: Slovenske fakultete vzgajajo staliniste
“Na prenosniku vodi pro proteste HAMAS na FDV poleg Lenina tudi STALIN. Poleg pa mirno sedi tudi dekan fakultete. Vse maske so veslale.
#FDV @unilj
vzgaja STALINISTE. Za vaš denar. Sramota. In potem se čudite, od kod Putina ideje za agresijo na Ukrajino,”  je ob tem zapisal predsednik SDS Janez Janša, ki je, tako kot večina ostalih, zgrožen nad očitnim promoviranjem komunističnih zločincev in nad izobraževalnimi ustanovami, ki to podpirajo.

Da se za razlogi protestov skriva antisemitizem, bi bila lahko tudi ena od možnosti, saj je imel tudi Stalin zgodovino obračunavanja z Judi. Zgodovinarji o tej obtožbi veliko razpravljajo, saj je ob različnih priložnostih (sploh v zadnjih letih življenja) pokazal posebej prezirljiv odnos do Judov, ki so mu bili priča njegovi sodobniki, in je dokumentiran tudi v zgodovinskih virih.

Foto: Wiki

Vodja protestov je Jan Vajgl, predsednik študentskega sveta FDV, študent 3. letnika programa mednarodnih odnosov in sin nekdanjega politika Iva Vajgla, sicer pa skrajno levi politični aktivist ter član študentskega društva Iskra, ki ga je ustanovil poslanec Levice Miha Kordiš. Vajgl se je, sodeč po njegovih družbenih omrežjih, aktivno udeleževal večine levičarskih “akcij”, skupaj s Tjašo Zorc Rupnik, ki je bila leta 2022 na državnozborskih volitvah na listi SAB. Njegov aktivizem ne preseneča, ko pa se uči od ljudi, kot sta Violeta Tomič in Svetlana Makarovič, ki je aktivno podpirala predsedniško kandidaturo njegovega očeta.

Foto: FB

V preteklosti je Iskra že bila dejavna na FDV, predvsem takrat, ko bi bilo treba asistirati skrajno levim političnim aktivističnim profesorjem. Vajgl naj bi užival tudi posebne privilegije pri mnogih profesorjih, zlasti iz katedre za mednarodne odnose. Hkrati pa naj bi imel tudi polno podporo tako dekana FDV Iztoka Prezlja kot prodekana Sama Uhana, ki je mimogrede tudi mentor diplomskega dela Tine Gaber, ki je v delu “obžalovala, da si kokaina ne morejo vsi privoščiti”.

Privilegiranosti Vajgla “maljšega” se ne bi čudila glede na “uspešno karierno pot” Vajglovega sina Uroša Vajgla iz prvega zakona, ki je danes državni sekretar na ministrstvu za okolje, podnebje in energijo. Ivo Vajgl sicer slovi po tem, da se v javnosti zgraža, če kakšen otrok politikov, ki ne sodi v njegovo politično milje, dobi kakšno službo v evropski ali domači instituciji, a je za sina iz prvega zakona očitno dobro postlano, poroča Škandal24.

Foto: Vlada RS

Ta je svojo kariero kar takoj začel na službi Vlade RS za razvoj in evropske zadeve, kasneje pa je bil razporejen na Stalno predstavništvo RS pri EU v Bruslju na delovno mesto namestnika stalnega predstavnika, nato pa je bil premeščen na ministrstvo za okolje. 

Ivo Vajgl je znan obraz javnega in političnega življenja. Nekaj ​​​​​​časa se je ukvarjal z novinarstvom, bil je tudi dopisnik jugoslovanske tiskovne agencije Tanjug, v stari Jugoslaviji pa je začel tudi svojo diplomatsko kariero kot konzul SFRJ v Clevelandu, pozneje je bil tiskovni predstavnik zunanjega ministrstva SFRJ v Beogradu.

Franci Kek in Ivo Vajgl (Foto: FB)

A vemo, kdo je lahko bil v času Jugoslavije visoko v diplomaciji. Po osamosvojitvi je prav tako zasedal visoke funkcije, od diplomatov v različnih državah po Evropi (Švedska, Avstrija, Nemčija) do ministra za zunanje zadeve in poslanca v državnem zboru. Leta 2022 je kandidiral za predsednika RS, a se mu je ta načrt izjalovil.

A. H.

Sorodno

Zadnji prispevki

To so kandidati, ki jih bo podprl Zbor za republiko

Zbor za republiko (ZzR) je na zadnji seji sprejel...

Britanski zdravstveni sistem je več kot 30 tisoč ljudi izpostavil okuženi krvi

Neodvisna preiskava je odkrila, da je v britanskem javnem...

Milan Zver: Iranska revolucionarna garda je “UDBA nad UDBO”

"Po tem incidentu ne pričakujem nekih bistvenih radikalnih sprememb,...

Bo Lenarčič zaradi svoje poteze sankcioniran?

Evropski komisar za krizno upravljanje Janez Lenarčič je na...