Protestniki v rumenih telovnikih obkolili Macronovo počitniško rezidenco

Datum:

Počitniško rezidenco francoskega predsednika Emmanuela Macrona v kraju Bregancon v petek obkolilo okoli 40 protestnikov z rumenimi telovniki in jo skoraj napadli. Po nekaterih podatkih je njihovo jezo sprožil podatek, da je predsednik v rezidenco vgradil nov, 34 tisoč evrov vreden bazen.

Francoski predsednik Emannuel Macron ne more ubežati protestnikom, ki že od sredine novembra nasprotujejo njegovi politiki vodenja države. Tokrat so protivladniki v rumenih telovnikih celo obkolili slikovito predsedniško počitniško letovišče ob mediteranski obali.

Kot poroča RT, je okoli policija prijela okoli 40 protestnikov, kateri so želeli vstopiti v srednjeveško trdnjavo Bregancon, ki že od leta 1968 služi kot poletna rezidenca francoskih predsednikov.

Predsedniška rezidenca Bregancon. (Foto: epa)

Župan bližnjega mesta Bormes-les-Mimosas je potrdil, da so protestniki želeli vstopiti v rezidenco v četrtek in dejanje nato v petek ponoviti. Sicer ni znano, ali je bil predsednik Macron takrat v objektu, saj iz kabineta predsednika države niso izdali, kje predsednik in njegova prva dama preživljata božične praznike. Po nekaterih podatkih sta načrtovala smučanje v Pirenejih.

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...

Predsednik DZ Zoran Stevanović podprl kolesarsko romanje Romarji upanja

Predsednik državnega zbora Zoran Stevanoviča je danes pred poslopjem...