Putin spet zagrozil državam, ki bi posredovale v Ukrajini: “Odzvali se bomo s sredstvi, kakršnih nima nihče”

Datum:

Ruski predsednik Vladimir Putin je danes znova zagrozil vsem državam, ki bi se vpletle v vojno v Ukrajini. “Če bo kdo od zunaj skušal posredovati v Ukrajini, se bomo odzvali s svetlobno hitrostjo,” je dejal na srečanju z ruskimi poslanci.

Dodal je, da imajo za odgovor na voljo “sredstva, kakršnih nima nihče”. In ne bomo se jih obotavljali uporabiti, če bo potrebno, je dodal po poročanju tujih tiskovnih agencij.

Putin je še dejal, da so bile vse odločitve glede tega, kakšen bo odgovor, že sprejete, a podrobnosti ni navedel.

To ni prva ruska grožnja Zahodu v zadnjem času. Zunanji minister Sergej Lavrov je ta teden posvaril pred tretjo svetovno vojno in dejal, da nevarnosti jedrskega spopada ne gre podcenjevati.

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Sprejet CHARLIE Act: v šolah ne smejo več učiti spolne ideologije

Predstavniški dom zvezne države New Hampshire je sprejel zakon,...

Opozorilo za vse imetnike orožja: petek je zadnji dan za prekategorizacijo, sicer sledi globa

Vse imetnike orožnih listin opozarjamo, da se petletni prehodni...

Nova kazenska zadeva za Smodeja: očitajo mu dve goljufiji z javnim denarjem

Ljubljansko tožilstvo je proti Dušanu Josipu Smodeju, nekdanjemu vodji...

Fokusna skupina za davke pripravlja predlog novele Zakona o dohodnini

Včeraj je v okviru Strateškega sveta za gospodarstvo, posvetovalnega...