Real Madrid poskrbel za nov madridski derbi v finalu Lige prvakov

Madridski Real je na povratni tekmi polfinala premagal Manchester City z 1 : 0 in se veselil uvrstitve v finale, ki bo 28. maja v Milanu. Tam pa se bodo še drugič v treh letih pomerili z mestnim rivalom, katerega vrata brani tudi naš Jan Oblak. Galaktiki so danes z zadetkom Garetha Bala, povsem zasluženo izločili sinje modre, v finalu pa bodo lovili že svoj enajsti naslov. Slovenski sodnik Damir Skomina je korektno opravil svoje delo.

Sedaj je že povsem jasno, da bo še tretjič zapored naslov najboljšega v Evropi romal v roke španskega kluba. Vse to skupaj dodatno potrjuje, da je nogomet v Španiji na najvišjem nivoju in, da je trenutno La Liga korak pred ostalimi.

Real Madrid 1 : 0 Manchester City *(1 : 0) skupni rezultat
78.000; Fernando 20./ag

Manchester City tudi na povratni tekmi ni pokazal obraza ekipe, ki bi si želela velikega finala. O tem govori tudi podatek, da sinje modri na celi tekmi niti enkrat niso sprožili strela v okvir gola. Real Madrid je bil podjetnejši večino časa in že v 20. minuti tudi z nekaj sreče prišel do vodstva. Bale je z desne strani poizkušal z ostro podajo zaposliti soigralce, v bloku se je znašel Fernando, ki je spremenil žogi smer, da je ta potem končala v mreži Harta. Nekaj minut pozneje je beli balet prišel do novega zadetka, vendar je bil le ta razveljavljen, saj se je Pepe znašel v nedovoljenem položaju. Tudi v drugem polčasu je bil Real boljši nasprotnik, pripravili so si še kar nekaj lepih priložnosti, v obrambi pa so delovali zelo suvereno in gostom niso puščali veliko prostora. Za domačine sta najlepši priložnosti v drugem delu zapravila Luka Modrić, ki se je sam znašel pred Hartom vendar preslabo zaključil ter Gareth Bale, ki je po podaji s kota zadel prečko. Beli balet se je na koncu zasluženo veselil zmage in napredovanja v finale.

Dve priložnosti ob koncu vsakega polčasa
Zinedine Zidane je znova odlično taktično pripravil svoje igralce in odrezal vse najnevarnejše igralce Citya. Sinje Modri z otoka so imeli precej smole že na začetku tekme, saj se je poškodoval kapetan Vincent Kompany, namesto njega je potem vstopil Managala. Igra Citya je bila neprepoznavna in povsem bleda za nameček niso sprožili niti enega strela v nasprotnikov okvir. Najnevarnejši priložnosti in hkrati tudi edini so sinje modri zapravili ob koncu vsakega polčasa. Ob koncu prvega polčasa je po lepem preigravanju zunanji del vratnice zadel Fernandinho. Ob koncu tekme pa je za nekaj centimetrov preko vrat sprožil sicer skozi celotno tekmo dokaj nevidni Sergio Aguero. City se je moral posloviti od svojih sanj in prve uvrstitve v finale Lige prvakov. Dokaj klavrno se poslavlja tudi trener Manuel Pellegrini, ki klub zapušča brez osvojene lovorike v letošnji sezoni.