Ribiči ujeli sipo velikanko

Datum:

Po ribiških Facebook skupinah kroži fotografija sipe velikanke, ki so jo ujeli na Kanarskih otokih. Povprečna teža sipe v Jadranskem morju je sicer okoli 0,5 kilograma.

Po Facebook skupinah, namenjenih ribolovnim navdušencem, kroži fotografija nenavadno velike sipe, ki so jo ribiči ujeli nekje v Atlantiku pri Kanarskih otokih. Njena teža naj bi se gibala okoli 12 kilogramov, kar je 24-krat več od običajne mase sipe. Za primerjavo lahko vidite običajne sipe tudi na fotografiji poleg velikanke, kjer se vidi razlika v velikosti ene in druge.

Nekateri komentatorji pod fotografijo so navedli, da so bile sipe velikanke nekoč pogost ulov ribičev v Jadranskem morju, dandanes pa so zaradi pretiranega izlova morskega življa postale redke. Eno večjih hranijo v samostanu na otoku Košljunu pri Krku, težko kar 8 kilogramov. Sipa ima sicer kot ostali glavonožci kratko življenjsko dobo, saj živi le dve leti.

Foto: epa

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Omerza po novih razkritjih: Predsednica naj se do razjasnitve odpove obveščevalnim poročilom

Preko Atlantika bi rekli, da je predsedničina prometna nesreča...

Ko ruske povezave podrejo vlade in uničijo politične kariere

Ruske tajne službe že desetletja uporabljajo vplivne operacije, podkupnine,...

Na Poljskem postavili največji kip Device Marije v Evropi

V majhni poljski vasici po novem stoji največji kip...

Manifestacija kolapsa levičarske migracijske politike

Nedavno dogajanje v Ceuti je pokazalo, kako porozne so...