Se bo obglavljenje po zgledu Pariza zgodilo še v Rotterdamu? Učitelju grozijo zaradi karikatur!

Datum:

Policija v nizozemskem Rotterdamu je aretirala 18-letnico, ker je na družbenih omrežjih pozivala k nasilju nad svojo šolo in učiteljem, ki iz učilnice ni želel odstraniti za nekatere sporne karikature.

Učitelj na srednji šoli Emmaus College v Rotterdama se je zaradi groženj umaknil iz javnosti. Karikatura prikazuje obglavljenega moškega, ki steguje jezik proti džihadistu, ki ga je obglavil. Moški ima na sebi majico francoskega satiričnega tednika Charlie Hebdo, ki je v preteklosti večkrat objavil karikature preroka Mohameda, s čimer je razjezil muslimane.

Doletele so ga grožnje

Po nedavnem obglavljenju francoskega učitelja, ki je med predavanjem o svobodi govora pokazal karikaturo iz Charlie Hebdoja, so učenci z rotterdamske srednje šole svojega učitelja prosili, naj odstrani karikaturo, češ da je žaljiva, vendar tega ni želel narediti. Fotografija karikature je nato zaokrožila po družbenih omrežjih, kar je spodbudilo grožnje učitelju, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Demokracija

Sorodno

Zadnji prispevki

Koalicijska pogodba veže socialno pomoč na javna dela in ukinja številne zlorabe

Koalicijska pogodba predvideva obsežne spremembe tudi na področju socialne...

[Intervju] Dr. Rok Spruk: “Slovenija potrebuje razvojni šok, ne prerazporejanja stagnacije”

Z dr. Rokom Sprukom, izrednim profesorjem ekonomije na Ekonomski...

Življenje v ciklih arhitektov kaosa

Sodobnost čas dojema linearno: zadaj je preteklost, spredaj prihodnost,...