Poraz slovenskih nogometašev, kar nekaj priložnosti niso znali izkoristiti

Datum:

Slovenska nogometna reprezentanca je na dolgo pričakovani prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za Euro 2016 izgubila proti Ukrajini 2 : 0. Povratna tekma bo v torek v Mariboru v razprodanem Ljudskem vrtu.

Za Ukrajino je v 22. minut zadel Jarmolenko, v 54. minuti pa je usodo Slovencev zapečatil Seleznjov. Ukrajinci so imeli rahlo pobudo skozi vso tekmo, slovenski nogometaši nekako niso našli svoje poti do ukrajinskega gola, čeprav so si ustvarili tudi kakšno lepo priložnost, ki je žal niso znali izkoristiti.

Zadnjih 15 minut tekme so sicer stopnjevali ofenzivno igro, pa vendar vrat ukrajinskega vratarja Pjatova niso ogrozili.

Zdaj čaka Slovence težko delo, saj morajo za nadaljevanje na povratni tekmi premagati Ukrajino s tremi goli razlike, pri rezultatu 2 : 0 po rednem delu pa bi sledili podaljški. Upanje torej ostaja, pa vendar se bo za napredovanje potrebno na domači zelenici boriti vseh 90 minut.