Težko priborjena zmaga Olimpije dobra popotnica za derbi

Zaključen je prvi spomladanski krog. Za uvod v zanimivo pomlad smo videli kar nekaj presenečenj, ki pa jih danes v Stožicah Olimpija ni dovolila. Izjemno zanimivo srečanje se je končalo s porazom Kopra z 2 : 0. Na drugi tekmi današnjega dne je Krka doma presenetila Domžale in slavila s 3 : 1.

Pred zadnjima dvema obračunoma je bilo kar nekaj vprašanj, na koncu pa sta slavila oba domačina. Ekipa Krke je presenetila Domžale in povsem zasluženo slavila doma. Olimpija je sicer po pričakovanjih zmagala, vendar z veliko večjimi težavami, kot kaže končni rezultat.

23. KROG

Olimpija 2 : 0 Koper (1 : 0)
2500; Zajc 34., Radović 70.

V prvem polčasu smo spremljali slabo podobo Olimpije. Na koncu je bil Koper kriv sam, ker ni izkoristil svojih priložnosti. Že v tretji minuti je Valencia ogrel dlani debitantu Vidmarju. Še naprej so sledili napadi Kopra, ki je v prvem polčasu deloval na izjemno visokem nivoju. S strelom sta poizkušala še Muslimović in Valencia, prvemu je strel obranil Vidmar, drugi pa je zadel enega izmed branilcev tako, da se je žoga odbila v kot. Mnoge navijače je počasi že začelo skrbeti, kje se skriva podoba jesenskih prvakov. Koper je nadzoroval igro in bil nevaren predvsem preko predložkov. Po enem izmed teh je bil Datković prekratek, da bi žogo z glavo pospravil v mrežo. Ko so si mnogi domači navijači že začeli gristi nohte, je iz prvega pravega napada lepo preigraval Eleke in poslal predložek, preko katerega je v slogu največjih skakalcev zadetek z glavo ob oddaljenejši vratnici dosegel Miha Zajc. V drugem polčasu je sledila veliko boljša podoba Olimpije, ki je delovala veliko bolj sproščeno. Zeleno-beli so poizkušali predvsem preko Zajca in Elekeja. V 70. minuti pa je sledil odločilni trenutek, ko je po prejeti žogi hitro potegnil Zajc in našel Radovića, ki je s svojimi izkušnjami v slogu največjih mojstrov najprej ustavil žogo, potem zatresel mrežo ob oddaljenejši vratnici, in to le štiri minute po tem, ko je vstopil v igro. Koper je predvsem v prvem polčasu pokazal, da zna igrati in da so težki jesenski časi mimo. Še kako pomembna zmaga in čeprav ne najboljša predstava Olimpije pred domačimi gledalci, je bila vendar dovolj za šest točk prednosti pred Mariborom.

Krka 3 : 1 Domžale (1 : 0)
500; Kostanjšek 17., Fuček 66./11m, 75.; Jarović 80.
Fuček je v 75. min zgrešil 11m.

Krka je izjemno odločno krenila v tekmo in ni puščala pravega prostora za organizacijo napada gostov. Domžalčani se takemu sistemu igre nikakor niso uspeli prilagoditi. Že v 17. minuti je zaspala obramba gostov, po podaji Periča pa je to kaznoval Kostanjšek, ki je Maravala premagal med nogama. Pri Domžalah zamenjavi za Skubica in Vidmarja nista pokazaali nič posebnega, do priložnosti so prihajali predvsem preko Črnica, vendar neuspešno. Domžale so še večkrat poizkušale v drugem polčasu, kljub temu pa skupaj niso uspeli spraviti resnejše akcije. Prekršek Horiča za enajstmetrovko je kaznoval Fuček s strelom po sredini vrat. Domžalčani so še naprej streljali s slepimi naboji, res, da je bilo nekajkrat vroče pred vrati Mitroviča, vendar do zadetka vseeno ni prišlo. Že čez devet minut je novo enajstmetrovko pridobila Krka. Fučku je prvi strel Maraval sicer obranil, vendar je prvi prišel do odbite žoge in zadel za lepo prednost treh zadetkov. Jarovič je štiri minute po vstopu za ekipo Domžal dosegel tolažilni zadetek, sam pa debitiral z njim. Domžale so s porazom iz rok izpustile priložnost, da bi se približale Mariboru, Krka pa je zbežala trojici v boju za obstanek.