Trump doniral celotno trimesečno plačo za boj proti koronavirusu Covid-19

Datum:

Ameriški predsednik Donald Trump se je ob vstopu v Belo hišo odrekel plači. Svojo predsedniško plačo tako donira v dobrodelne namene. Plačo za zadnje četrtletje je namenil Ministrstvu za zdravje in socialne zadeve za boj proti izbruhu koronavirusa Covid-19.

Ameriški predsednik Donald Trump je svojo celotno plačo zadnjega četrtletja v višini sto tisoč dolarjev doniral Ministrstvu za zdravje in socialne zadeve za namen spopadanja s izbruhom koronavirusa Covid-19.

Trump se je ob prihodu v Belo hišo sicer zavezal, da plače ne bo prejemal, sprva je bilo govora o simboličnem izplačilu enega dolarja, a so ugotovili, da ameriška zakonodaja tega ne dopušča. Namesto tega, se je Trump nato odločil, da svojo predsedniško plačo v celoti donira v humanitarne namene.

Pred bojem proti koronavirusu, je Trump četrtletno plačo po poročanju Fox News namenil spopadanju z opijatsko krizo, pred tem pa je šel denar vojnim veteranom.

Bela hiša je od ameriškega kongresa prejšnji teden zaprosila za dodatnih 2,5 milijard dolarjev za boj proti izbruhu Covid-19. 1,25 milijarde dolarjev bi bilo potrebno zagotoviti na novo, medtem ko je preostala polovica finančnih sredstev že zbrana v rezervnih fondih.

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

Prostaštvo vidnih levičarskih politikov na kopališču Slovenske Konjice

Včasih je veljalo, da so ljudje na vodilnih položajih,...

Vid Botolin popravil 52 let star slovenski rekord v teku na 5000 metrov

Celjski atlet Vid Botolin (Kladivar) je pozno sinoči v...

Biolog: “Bill Gates je s programom za boj proti komarjem »uničil« afriški ekosistem”

Ugledni biolog divjih živali Forrest Galante je med gostovanjem...