Obtožena učiteljica v zvezni ameriški državi Teksas ni preživela niti dneva v zaporu, kljub priznanju, da se je zapletla v neprimerne spolne odnose z dvema svojima učencema. Njeno ime tudi ni zapisano v register spolnih prestopnikov.
Haeli Wey, 29-letna učiteljica iz Austina, je bila obsojena na 10 let pogojne zaporne kazni in na opravljanje 200 ur družbeno-koristnih del, po tem, ko je eden izmed njenih učencev povedal, da sta imela v dvomesečnem obdobju več kot deset spolnih odnosov. Pojasnil je tudi, na kakšen način ga je učiteljica zapeljala v parku.
Po štiriminutni obravnavi odkorakala na prostost
Primer bo iz datoteke Weyeve v celoti izbrisan, če v desetih letih ne bo storila novega kaznivega dejanja. Po tem, ko je februarja priznala krivdo, da se je zapletla v neprimeren spolni odnos s svojima učencema, ji je sodnik David Wahlberg v petek dovolil, da je svobodno odkorakala na prostost po obravnavi, ki je trajala manj kot štiri minute.
Z eno izmed žrtev se je spoznala v poletnem taboru
Oktobra leta 2015 je bil šerifov urad prvič obveščen o odnosu Weyjeve z enim izmed učencev, po tem, ko je ena izmed učenk ugotovila, da imata žrtev in učiteljica neprimeren spolni odnos in komunikacijo ter o tem obvestila šolsko administracijo. Ta je o tem nemudoma obvestila pristojne organi, ti pa so poiskali starše učenca in jih prosili, naj svojemu sinu dovolijo govoriti s policijo. Takrat je učenec prvič razkril, da si z Weyjevo izmenjuje sporočila prek mobilnega telefona in družbenih omrežij, povedal je tudi, da jo je spoznal v poletnem taboru julija istega leta.
Weyjeva pozvala žrtev, naj nikomur nič ne razkrije
Izkazalo se je, da je žrtvi uspelo izbrisati velik del izmenjave z učiteljico, preden se pristojni prišli do njegovih naprav. Kljub temu pa so prišli na sled enemu izmed pogovorov, v katerem je Weyjeva dejala učencu, naj izbriše pogovor na Instagramu in naj poskrbi za to, da nihče ne pride do njegovega mobilnega telefona.
Druga žrtev zadevo najprej razkrila staršem
Po tem, ko je prva žrtev govorila s policijo, je drugi razkril svojim staršem, da je tudi on imel spolne odnose z Weyjevo, ki so bili poleti in so trajali dva meseca. Izjavil je, da je prekinil spolni odnos z učiteljico po tem, ko je izvedel, da je intimna z njegovim prej omenjenim prijateljem. Družina druge žrtve je bila blizu Weyjevi, učenec pa jo spoznal poleti, medtem ko je spremljala skupino učencev na potovanje v Afriko.
Po navedbah druge žrtve naj bi ta Weyjevo obvestil o tem, da je govoril z organi pregona, ta pa naj bi se ob tem odzvala dramatično in ga večkrat vprašala, zakaj je policiji povedal o njunem odnosu. Weyjeva po navedbah Daily Maila ni nikoli javno govorila o odnosu z dvema učencema, ki sta bila takrat stara 17 let in sta obiskovala srednjo šolo Westlake, njen odvetnik pa je v obrambo zatrdil, da je bilo njeno obnašanje posledica osebne tragedije, ki jo je doživljala v tem obdobju.
Obnašanje naj bi bilo posledica osebne tragedije
Larry Sauer, ki je predstavljal osramočeno učiteljico, je povedal, da njegova stranka sprejema polno odgovornost za svoja dejanja. V tistem času naj bi bila vsa iz sebe, saj je bila priča smrti najstnice v poletnem kampu, kjer je delala kot svetovalka med poletjem. Smrt 15-letne najstnice, ki je življenje izgubila v nesreči s čolnom, naj bi jo hudo prizadela zato, ker si je bila z njo zelo blizu. Po prepričanju Sauerja jo je to popolnoma vrglo iz tira. Poudaril je tudi, da je njegova stranka prevzema polno odgovornost za svoja dejanja. “Kot učiteljica ima odgovornost, da se ne zaplete s svojimi učenci,” je dejal Sauer in dodal, da je dala odpoved takoj, ko je izvedela, da sta žrtvi spregovorili s policisti. “Zaradi danih razmer v življenju je sprejela slabe odločitve. Zdaj se počuti bistveno boljše in se ne bo nikoli več znašla v takšnem položaju kot se je v teh dveh primerih.”
N. Ž.