V Albaniji in na Kosovem pridržali 11 članov ISIS

Datum:

V Albaniji in na Kosovu je bilo pridržanih 11 terorističnih osumljencev, ki jih sumijo financiranja terorizma, rekrutiranja borcev za skrajno skupino Islamska država (IS) in širjenja “teroristične propagande”.

Albanska policija je v soboto pridržala štiri osebe, osumljene sodelovanja in propagiranja Islamske države IS. Na Kosovem pa je bilo zaradi suma terorizma in groženj javni varnosti aretiranih kar sedem ljudi.

Pridržani naj bi bili člani IS, ki naj bi pod vodstvom vodje džihadistov za državljane Kosova v Siriji Lavdrima Muhaxherija načrtovali teroristične napade na Balkanu. Le-ti naj bi bili povezani tudi z ostalimi džihadisti na Balkanu, še poročajo mediji.

Albanija in Kosovo, ki sicer udeležbo v oborožene konflikte v tujini uvrščata med dejanja, ki se kaznujejo z desetletno do dosmrtno kaznijo, pa sta se kot državi z največjim deležem prebivalstva pridružili džihadističnim skupinam v Siriji in Iraku.

Albanija pa se je s sodbami zaradi financiranja in rekrutiranja borcev za džihadistične skupine v Siriji že soočala maja letos, ko je dosodila zaporno kazen do 18 let devetim moškim, med njimi tudi radikalne imame.

K. Ž., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Nevladniki zavajajo, da je odvzem volilne pravice tujcem protiustaven, ustava trdi drugače

Skupina levičarskih nevladnikov, povezana v Pravno mrežo za varstvo...

Še ena žrtev LGBT ideologije: 15-letna Kallie ni vedela, da se bo borila z moškim

Kristen Waggoner, glavna odvetnica vplivne organizacije Alliance Defending Freedom...

Civilizacijski dolg, ne razdor!

Državni zbor je končno sprejel zakon o pokopu žrtev...

Janša: Edina predstavnica politične policije na visokem položaju je Marta Kos

Bo vlada Janeza Janše tudi uradno pozvala evropsko komisarko...