V enem dnevu samo na območju Bele krajine prijeli 42 ilegalcev

Datum:

Na območju Policijske uprave Novo mesto je bilo v zadnjih 24 urah prijetih 42 tujcev, za katere so ugotovili, da so državno mejo prečkali izven mejnih prehodov.

V jutranjih urah so črnomaljski policisti, ki varujejo zeleno mejo, v Vukovcih prijeli 18 državljanov Iraka in 4 državljane Sirije, ki so državno mejo prestopili ilegalno, med njimi tudi 9 otrok. Nekaj zatem so v Tanči gori prijeli državljana Iraka, v bližini kraja Nemška Loka pa še 4 državljane Iraka in državljana Irana.

Metliški policisti so dopoldne ustavili kombinirano vozilo tujih registrskih tablic, v katerem je bilo 7 državljanov Irana in 5 državljanov Turčije, med njimi 2 otroka. Voznika, domnevnega državljana Iraka, so kriminalisti zaradi suma storitve kaznivega dejanja pridržali, razkrivajo v PU Novo mesto. Novomeški policisti so proti večeru po obvestilu sprevodnika o sumljivih osebah na vlaku, ki je peljal iz Metlike, v Irči vasi prijeli dva državljana Pakistana in ju zaradi suma nezakonitega prestopa državne meje pridržali. Policijski postopki še niso zaključeni, še dodajajo.

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Panika na dvorišču: volk napadel otroka, družinski pes žrtvoval življenje

Na družinskem srečanju ob žaru je skoraj prišlo do...

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...

Metlika nadaljuje prenovo Konzuma v Hišo ustvarjalnosti

Občina Metlika nadaljuje prenovo nekdanje stavbe Konzum, ki bo...

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...