“Včeraj je Ministrstvo za energijo oznanilo, da TEŠ 6 grozi stečaj. Greenpeace je v medijskem komentarju več časa namesto TEŠu namenil strašenju pred JEK2,” je kritičen ljubljanski svetnik Jasmin Feratović iz Piratske stranke Slovenije, ki odziv Greenpeacea Slovenija označuje za aktivistično perverzijo.
“Gre za aktivistično perverzijo, saj je JEK2 nekoč bil ena izmed alternativ TEŠ6, ki so ji oni nasprotovali,” je v svojem nedavnem zapisu na družabnem omrežju X izpostavil Jasmin Feratović.
V nadaljevanju je Feratović spomnil, da takrat, ko se je sprejemalo odločitev o novi elektrarni, “na mizi ni bil le TEŠ6, ampak tudi JEK2”. “Takratni pripravljavci energetske politike so ga namenoma izvrgli iz načrtov. Številna gibanja, ki danes trobijo, kako so bila proti TEŠ6, so takrat hkrati nasprotovala tudi JEK2,” je poudaril.
“Greenpeace je v svojem predlogu energetskega prehoda takrat navedel, da jedrska energija med alternativami ne sme biti vključena,” je navedel v nadaljevanju in dodal prepričanje, da je njihovo “risanje vzporednic s TEŠ6 proti JEK2 navadna hinavščina”.
Jan Haverkamp je po njegovih besedah zelo jasno povedal, kaj je osrednja agenda organizacije Greenpeace. “Vsako situacijo so pripravljeni izkoristili za strašenje pred jedrskimi projekti, kar znova dokazujejo tudi v Sloveniji.”
“Želeli so referendum o jedrski energiji, ki ga zdaj, ko jim kaže, da ga znajo izgubiti, označujejo za nedemokratičnega,” je poudaril in za konec postavil več kot zgovorno vprašanje: “Kaj točno pa bi bilo po njihovo demokratično? Da o energetiki odločajo izključno protijedrska društva z desetimi člani?”
A. H.