V VSO ogorčeni nad organizatorji komemoracije ob obeležju v Jami

Datum:

Krajevni odbor Zveze borcev za vrednote NOB je za letošnjo komemoracijo ob obeležju v Jami kot glavnega govornika povabil ljubljanskega župana Zorana Jankovića. V Združenju za vrednote slovenske osamosvojitve Brda, Števerjan, Gorica so svoje nezadovoljstvo na izbiro izrazili v javnem pismu. 

“Združenje za vrednote Slovenske osamosvojitve VSO Brda, Števerjan, Gorica izraža neprimernost glavnega govornika g. Jankoviča na komemoraciji pri obeležju v Jami. Glede na dogajanje v zadnjih mesecih na relaciji Jankovič-Vučič-Srbija je njegova izbira popolnoma neprimerna,” je zapisal predsednik lokalne izpostave VSO Boris Jakončič.

Sprašuje se, kakšno sporočilo z vabilom Jankoviću dajejo krajanom Medane in občanom celotnih Brd z njegovo izbiro za glavnega govornika, še posebej v luči, da so organizatorji že imeli izbrano zgodovinarko, a so bili nato zaradi političnih pritiskov primorani v izbiro ljubljanskega župana.

“Po 80. letih konca druge svetovne je čas, da nam zgodovinarji na osnovi pisnih podatkov tistega časa in pričevanj udeležencev teh tragičnih dogodkov in njihovih svojcev podajo resnico, saj imamo zgodb – bajk tistega časa dovolj. Le popolna resnica dogodkov nas bo povezala in nas pripeljala do sprave, ki jo slovenski narod še kako potrebuje. Očitno želja oblasti po razdvajanju vseh nas uspeva vladati,” piše Jakončič. 

Janković je sicer pogost govornik na partizanskih prireditvah. Znan je po svojem stališču, da v Ljubljani ne bi smeli pokopati žrtev povojnih pobojev. Pokop je zavrnil tudi v primeru pobitih slovenskih Romov med drugo svetovno vojno.

S. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Nekdanji premier Golob grdo zlorabil vladni X profil

Novopečenemu predsedniku vlade Janezu Janši je čestital že cel...

Mekina trdi, da jim je informacije o Black Cube “posredoval občan z minimalno plačo”

Novinar Mladine Borut Mekina se je na družbenih omrežjih...

1945–2026: Večinoma so bile na oblasti leve vlade

Ob ocenah sedanjega stanja se pogosto širijo dokaj pavšalne...