V ZZB NOB pozabili na rdečo zvezdo

Datum:

V zvezi združenj borcev Slovenije se, kot pravijo, zavzemajo za prepoved nacističnih in fašističnih simbolov. Boj proti fašizmu je bojda prvi na seznamu njihovih prioritet.

Bega me dejstvo, da fašizem v svobodni Evropi ne obstaja že več kot 70 let, simboli totalitarnega komunističnega režima pa še vedno vihrajo na vsaki pasji procesiji. Demokratična Evropa je že zdavnaj obsodila vse tri totalitarne režime. Nacizem, fašizem in komunizem. Tega pa seveda ni storila “demokratična” Slovenija.

Zvezo borcev bi rad spomnil, kaj je zapisalo Ustavno sodišče Republike Slovenije glede poimenovanja Titove ceste v Ljubljani: “Josip Broz – Tito v največji meri simbolizira nekdanji totalitarni režim, vsako oblastno poveličevanje komunističnega totalitarnega režima je protiustavno. Ime Tito ne simbolizira zgolj osvoboditve ozemlja današnje države Slovenije izpod fašistične okupacije v drugi svetovni vojni, temveč simbolizira tudi povojni totalitarni komunistični režim, ki so ga zaznamovale obsežne in grobe kršitve človekovih pravic in temeljnih svoboščin.”

Več na utrip-ljubljane.si …

Sorodno

Zadnji prispevki

Nevladniki zavajajo, da je odvzem volilne pravice tujcem protiustaven, ustava trdi drugače

Skupina levičarskih nevladnikov, povezana v Pravno mrežo za varstvo...

Še ena žrtev LGBT ideologije: 15-letna Kallie ni vedela, da se bo borila z moškim

Kristen Waggoner, glavna odvetnica vplivne organizacije Alliance Defending Freedom...

Civilizacijski dolg, ne razdor!

Državni zbor je končno sprejel zakon o pokopu žrtev...

Janša: Edina predstavnica politične policije na visokem položaju je Marta Kos

Bo vlada Janeza Janše tudi uradno pozvala evropsko komisarko...