[Video] Brutalni prekrški na derbiju dveh rivalov

Na pripravljalni tekmi sta se v Argentini pomerila dva velika rivala v svetovnem merilu – Boca Juniors in River Plate. ‘Superclasico’, kot mu pravijo v Argentini, so dobili nogometaši River Plata z 1 : 0. Srečanje se po pričakovanjih ni odvijalo ravno v športnem duhu, videli smo ogromno vroče krvi in kar pet rdečih kartonov.

Na pripravljalni tekmi za Trofeo de Verano sta se pomerila dva velika rivala iz Buenos Airesa. Boca Juniors, ki brani naslov državnih prvakov v Argentini, ter River Plate, finalist svetovnega klubskega prvenstva. Kljub temu da je šlo zgolj za pripravljalno tekmo, je bilo ozračje in vzdušje izjemno vroče. Ogromno vročekrvnih trenutkov je botrovalo k temu, da je sodnik pokazal kar pet rdečih kartonov, ob tem pa smo videli še devet rumenih.

Živčni  ‘superclasico’ zasenčil nogomet
Na tekmi, ki je imela velik naboj, ni minilo veliko časa, ko se je vse skupaj že začelo zares. V 10. minuti je namreč moral kot prvi zaradi rdečega kartona igrišče zapustiti Jonathan Silva, branilec Boce Juniors. Z izjemno nevarnim startom je poškodoval Gabriela Mercada. V 18. minuti so nogometaši River Plata kronali svojo terensko premoč in preko Leonarda Pisculichija prišli do zadetka iz enajstmetrovke, kar se je na koncu izkazalo, da je bil to tudi edini zadetek na tekmi. V drugem polčasu so se strasti samo še razvnele. Gino Peruzzi je v 66. minuti uprizoril še en izjemno nevaren start in si prav tako prislužil rdeči karton. V 78. minuti je kot tretji pri Boci Juniors prejel rdeči karton Daniel Diaz. Prvi je pri River Platu živce izgubil Jonathan Maidana – v 80. minuti je namreč z glavo udaril Carlosa Teveza in si tako prislužil rdeči karton. Po udarcu Maidane se je na igrišču začelo tudi množično prerivanje. V “zmešnjavi”, ki je sledila, je rdeči karton prejel še Pisculichi. Srečanje se je nato nadaljevalo šele čez štiri minute.