[VIDEO] Jan Oblak popeljal Atletico v finale Lige prvakov!

Jan Oblak je z novo, odlično predstavo postal šele tretji Slovenec, ki bo zaigral v finalu Lige prvakov. Njegov Atletico je v Münchnu izgubil z 2 : 1, vendar napredoval zaradi doseženega zadetka v gosteh. Madridski Atletico se je tako še drugič v treh letih uvrstil v finale Lige prvakov, ki bo konec maja na San Siru. Jan Oblak s soigralci bo v sredo zvečer dobil svojega nasprotnika v finalu.

To bo sicer že drugi finale za Jana Oblak, vendar ne v Ligi prvakov. Z Benfico se je namreč slovenski vratar v sezoni 2013/14  uvrstil v finale Lige Evropa, vendar na koncu klonil po 11-metrovkah proti Sevilli. Oblak lahko postane prvi Slovenec, ki bo osvojil prestižno Ligo prvakov.

Bayern München 2 : 1 Atletico Madrid *(2 : 2) skupni rezultat
70.000; Xabi Alonso 31., Lewandowski 74.; Griezmann 54.
Jan Oblak je v 34.minuti ubranil 11-metrovko Müllerju (Bayern).
Manuel Neuer (Bayern) je v 84.minuti ubranil 11-metrovko Torresu (Atletico).

Tekma se je začela po pričakovanjih. Oba trenerja pri sestavi začetne enajsterice nista taktizirala. Bayern je odlično začel prvi polčas in na igrišču povsem prevladoval, vse do 31. minute je Oblak svojo ekipo držal pokonci. Nato pa je sledil prosti strel, ki ga je izvajal Xabi Alonso, žoga se je pred Oblakom odbila od Joseja Marie Gimeneza in končala v mreži. Samo tri minute pozneje je sledil nov šok za colchonerose. Igralec Atletica, ki je spremenil smer žogi za zadetek Bayerna, je čez tri minute postal tragična figura gostujoče ekipe. Za dres je namreč vlekel Martineza, Cakir pa je brez oklevanja pokazal na belo točko. Jan Oblak pa je v slogu največjih mojstrov ubranil strel Müllerju. Glavno orožje Atletica je udarilo v 54. minuti, po protinapadu je Griezmann dosegel zelo pomemben zadetek v gosteh. Bayern je lovil dva zadetka za napredovanje, do prvega so prišli, ko je po podaji Vidala iz bližine našega Oblaka z glavo premagal Lewandowski. V 83. minuti je Torres zgrešil iz podarjene enajstmetrovke za predčasno pot v finale, svojim soigralcem pa nakopal še nekaj dodatnega dela v obrambi. Bavarci so pritiskali, vendar jim do konca ni več uspelo premagati Jana Oblaka, ki je bil eden izmed zasluženejših, da se je Atletico uvrstil v finale.