[Video] Nika Zorjan tarča kritik, da je z videospotom oskrunila cerkev

Datum:

Škofija Murska Sobota je na svoji spletni strani objavila izjavo ob onečaščenju stolne cerkve sv. Nikolaja v Murski Soboti, ki naj bi ga povzročila slovenska pevka, ki je v cerkvi posnela videospot. Čeprav pevke niso poimenovali, je jasno, da gre za Niko Zorjan in videospot za njeno pesem “1, 2, 3”.

“Spoštovani mediji. Ves dan prejemam klice, sporočila in vprašanja glede izjave soboške škofije,” se je Nika Zorjan odzvala na družbenih omrežjih. “Moja izjava je sledeča: Nimam komentarja. Kdor hoče, si lahko pogleda videospot in si ustvari svoje mnenje.”

Izjavo soboške škofije, ki jo je podpisal generalni vikar Lojze Kozar, objavljamo v celoti:

“Slovenska pevka je v stolni cerkvi sv. Nikolaja v Murski Soboti posnela video vsebino, ki zaradi vsebine nikakor ne sodi v cerkveno okolje in krši svetost prostora ter sakralni namen cerkve. Pri tem je prišlo do širjenja negativnih stereotipov in smešenja zakramenta poročnega obreda, duhovniške službe in vere kot pomembne vrednote. Škofija obžaluje, da je zaradi neprevidnosti odgovornih za cerkev, prišlo do skrunitve cerkve ter se opravičuje vernikom in vsem prizadetim. Soboški škof msgr. dr. Peter Štumpf do preklica prepoveduje vsa snemanja in objave v vseh cerkvah in kapelah škofije in njihovo objavo v medijih, razen kadar gre za bogoslužna opravila. Prosi vse k prizadevanju za ohranjanje svetosti cerkva kot prostora molitve in svete evharistije ter prebivališča Boga.”

Kuloar

Sorodno

Zadnji prispevki

Panika na dvorišču: volk napadel otroka, družinski pes žrtvoval življenje

Na družinskem srečanju ob žaru je skoraj prišlo do...

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...

Metlika nadaljuje prenovo Konzuma v Hišo ustvarjalnosti

Občina Metlika nadaljuje prenovo nekdanje stavbe Konzum, ki bo...

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...