[Video] Ob obletnici pokola v Münchnu znova teroristični napad

Datum:

Po izjavah organov pregona je münchenska policija ustrelila moškega na območju blizu izraelskega konzulata.

Münchenska policija je sporočila, da so policisti delovali v bližini münchenskega dokumentacijskega centra za zgodovino nacionalsocializma na območju Karolinenplatz, poleg konzulata, kjer so streljali na “sumljivo osebo”.

Na območju so mobilizirali helikopter in okrepili prisotnost policije, vendar organi kazenskega pregona niso opazili nobenega znaka drugih osumljencev v povezavi z operacijo. Izraelsko zunanje ministrstvo se ni takoj odzvalo na prošnje za komentar.

Po nepreverjenih informacijah naj bi streljal posameznik z imenom Samir Al-Haydid.

V četrtek je minilo 52 let od pokola v Münchnu leta 1972, v katerem je palestinska teroristična skupina Črni september med olimpijskimi igrami umorila 11 izraelskih športnikov.

I. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...