[Video] Poskus atentata: Po streljanju prvak kolumbijske desnice v kritičnem stanju

Datum:

Na predvolilnem dogodku v kolumbijski prestolnici Bogota so v soboto streljali na predsedniškega kandidata Miguela Uribeja Turbayka. Ustreljen je bil trikrat, od tega dvakrat v glavo. Njegovo stanje je kritično, poročajo tuje tiskovne agencije. Policija je na prizorišču napada aretirala 15-letnega osumljenca, poroča STA.

Napad na 39-letnega senatorja Uribeja se je zgodil, ko je v soboto na predvolilnem dogodku v Bogoti nagovarjal manjšo skupino ljudi. Napadalec ga je dvakrat ustrelil v glavo in enkrat v koleno.

Uribeja so s helikopterjem prepeljali v bolnišnico. Kot so po poročanju francoske tiskovne agencije AFP potrdili na kliniki Santa Fe v Bogoti, je njegovo stanje kritično. Politikova soproga je na njegovem računu na družbenem omrežju X objavila, da se njen mož trenutno bori za življenje. Policija je na kraju napada aretirala 15-letnega osumljenca in mu zasegla strelno orožje. Po navedbah policije je bil 15-letnik v prerivanju s policisti ranjen in so ga prepeljali v bolnišnico. V incidentu sta bila ranjena še dva človeka.

Motiv za napad še ni znan. Kolumbijsko državno tožilstvo je v izjavi sporočilo, da je bil “mladoletnik, mlajši od 15 let, aretiran zaradi strelnega orožja tipa pištole Glock (9 mm)”, poroča Reuters.


Minister Pedro Sanchez je ponudil denarno nagrado za informacije o tem, kdo stoji za streljanjem, čeprav nekateri opozarjajo na povezave trenutnega skrajno levega predsednika Gustava Petra z narkokarteli, ki so desnim kandidatom že večkrat grozili. Uribejeva stranka Demokratski center je obsodila napad in poudarila, da je ogrozil demokracijo in svobodo v Kolumbiji. Predsedniške volitve so sicer v Kolumbiji predvidene za prihodnje leto. Uribe je bil Petrov najnevarnejši nasprotnik.

39-letni senator, član opozicijske konservativne stranke Demokratični center, je bil v soboto ustreljen med dogodkom v okviru predsedniške kampanje leta 2026 v javnem parku v soseski Fontibon v prestolnici, je še sporočila stranka.

I. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Batagelj premika meje: “Kdo bi rekel, da sem nor”

Na Cerknem nastaja nova turistična in bivanjska zgodba, ki...

Evropa pod islamističnim pritiskom: zahodne države so na točki brez povratka

V pogovoru za Gatestone Institute je francoski politolog, raziskovalec...

[Video] Prišel mu je na centimeter blizu, ta pa ga niti opazil ni

Turist na znani romunski gorski cesti Transfăgărășan se je...

Poljak s psihičnimi težavami pojasnil, zakaj je izvajal verski terorizem v Medžugorju

Poljski državljan Bartłomiej Włodzimierz Krakowiak je v četrtek pred...