[VIDEO] V Dalmaciji opažen morski pes vrste mako, ki zna biti nevaren tudi človeku!

Datum:

V Dalmaciji na Hrvaškem je bil pri Makarski v morju nedaleč od obale opažen velik morski pes. Šlo naj bi za morskega psa vrste Mako, ki je potencialno nevaren človeku. Največji morski pes omenjene vrste je bil doslej zabeležen na francoski obali. Dolg je bil 4,45 metra.

Morskega psa je pri Makarski posnel Nemec Michael Braun, ki je tam plul s svojo družino. Posnetek je objavila Facebook stran Cro2go, kjer trdijo, da je posnetek avtentičen.

Spletni portal Morski.hr poroča, da gre na videoposnetku po mnenju strokovnjakov za morskega psa vrste Mako (Isurus oxyrinchus), ki je znan po dolgih ostrih zobeh ter koničastem ospredku. Ta vrsta morskega psa se večinoma hrani z ribami, potencialno pa je nevarna tudi človeku, ki pa ga le redko napade. Največji morski pes omenjene vrste je bil doslej zabeležen na francoski obali. Dolg je bil 4,45 metra.

M. D.

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...