[VIDEO] Van Gaal nasmejal do solz in postal spletni hit

Na derbiju 27. kroga angleške Premier League sta se na Old Traffordu pomerila Manchester United in Arsenal. Domači navijači so bili lahko zadovoljni z zmago rdečih vragov s 3 : 2. Poteza tekme pa je zagotovo uspela trenerju Louisu Van Gaalu, ki je s teatralnim vložkom nasmejal svet.

Louis Van Gaal ni ravno znan po kakšnih zabavnih komentarjih ali pa zabavnih konferencah, za to je specialist predvsem Jürgen Klopp, čigar popolno nasprotje pa je ravno trener Manchster Uniteda, ki vedno deluje izredno mirno. No, tokrat pa je pokazal tudi svoj smisel za humor in nasmejal vse prisotne na stadionu.

Mlada ekipa Uniteda na krilih Rashforda premagala Arsenal
Izjemno dolg seznam poškodb je Van Gaala prisilil, da začne derbi proti Arsenalu z izjemno mlado zasedbo. Med njimi je bil tudi Marcus Rashford, ki je z dvema zadetkoma nase opozoril že v četrtek v Ligi Evropa. Tokrat je prej neznani mladenič zabil tudi proti Arsenalu, in to kar dva zadetka v roku treh minut. Še pred koncem polčasa je na 2 : 1 znižal nekdanji član Manchestra Danny Welbeck. United v drugem polčasu ni potreboval veliko časa, da pride do povišanja vodstva, podajalec je bil – kdo drug kot Rashford, strelec pa Herrera. V 69. minuti je končni izzid 3 : 2 postavil Özil. Arsenal je tako izgubil pomembno tekmo v boju za naslov državnega prvaka.

Zaradi sodniške odločitve se je vrgel na tla
Marsikomu se je zdelo nemogoče, da bi Louis Van Gaal kdaj nasmejal prisotne, a včeraj mu je na derbiju proti Arsenalu to vendarle uspelo. Vedno “zategnjen” trener je enostavno moral eksplodirati. Po eni izmed sodniških odločitev, s katero se ni strinjal, je na zabaven način nekoliko ponagajal četrtemu sodniku. Po dosojenem prekršku je najprej z njim izmenjal nekaj besed, potem pa mu še dejal: “Takole je simuliral nogometaš Arsenala,” in mu tudi pokazal – na tak način, da se je pred njim vrgel na tla. Ta poteza Nizozemca je nasmejala vse prisotne na stadionu.