Voditeljica podkasta Na tekočem: Jenull ruši javno zdravstvo

Datum:

V novi epizodi svojega podkasta se je Karin Planinšek podala na dolgo in zapleteno pot slovenskega zdravstva. Levemu aktivistu Jaši Jenullu očita rušenje javnega zdravstva, saj s svojimi aktivističnimi podvigi naredi več škode kot koristi, prav tako pa je znano, da ima Jenull dolgo zgodovino skrajno levega in komunističnega aktivizma.

Večjih aktivističnih podvigov se je Jaša Jenull lotil v času vlade Janeza Janše. Proslavil se je kot organizator protestov in to še preden je bila koalicijska pogodba med takratnimi partnerji sploh podpisana. Postal je glavni ulični nasprotnik vlade, ki je deloval po naročilu globoke države in takratne opozicije KUL, zato temu primerno na protestu niso manjkali niti vodje opozicije, med drugim Tanja Fajon, Marjan Šarec, Jernej Štromajer, Marko Koprivc ter zloglasni žvižgač Ivan Gale. Jenullovi petkovi protesti so bili sicer vedno manj obiskani, a so osrednji mediji poskrbeli, da je bila pokritost kljub temu vrhunska.

Kljub naporom takratne opozicije in levih nevladnikov je tretja Janševa vlada zdržala do konca svojega mandata.

Pri tem je treba izpostaviti, da je Jenull sin vrhovnega državnega tožilca Hinka Jenulla in Jožke Hegler, ki je bila več let direktorica Mestne uprave Mestne občine Ljubljana, njeno službovanje pa je zaznamovalo tesno sodelovanje z županom Zoranom Jankovićem. Jenull je torej del same ljubljanske elite, proti katere je domnevno zavezan, da se bori, slovenska javnost pa še ni pozabila njegovega vulgarnega nastopa na ljubljanski tržnici, kjer je na pol gol oblečen v angela poplesaval s svojimi aktivističnimi privrženci.

Jenull se norčuje iz zdravstva in zdravnikov
Karin se je v svojem zadnjem videu posvetila pereči tematiki javnega zdravstva, ob tem pa poudarila, da se Jenull v svojem zadnjem videu neposredno norčuje iz zdravnikov, ki so za pridobitev svoje izobrazbe potrebovali več let trdega dela. Mesec dni nazaj je namreč posnel satirični video, v katerem je skušal zdravnike predstaviti kot elitistične in pohlepne snobe. “Zdravniki delajo preveč, zato tudi stavkajo. Kadra primanjkuje. Oni (zdravniki) so dali soglasje, da so delali več kot 48 ur na teden, to je nečloveško,” je v videoposnetku poudarila Karin Planinšek in dodala, da bi bilo prav, da se vse zdravstvene delavce obravnava enako.

Karin Planinšek v svojem podkastu Na tekočem.

V videu je opozorila tudi na dejstvo, da je imel javni Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije lansko leto 360 milijonov evrov presežka, kar je za javni zavod ob vedno večjih čakalnih vrstah nesprejemljivo. Meni, da bi moral ZZZS zagotavljati najboljše možne storitve brez nepotrebnih čakalnih vrst, ki nastanejo zaradi ne porabe davkoplačevalskega denarja, ob tem pa se sprašuje, kam je šel ta denar.

Nadaljuje, da je “trenutni zdravstveni sistem ostanek socializma, ki več kot očitno ne deluje. Denar ostaja, zavod ga ne porabi, čakalne vrste se pa z vsakim letom še večajo,” je izpostavila.

Komentirala je tudi drugi Jenullov posnetek, kjer aktivistično preganja t. i. zdravnike dvoživke. Jenull v posnetku zavaja, da med stavko zdravniki nič delajo, kar ne drži. V novomeški bolnišnici je več kot 75 odstotkov zdravnikov umaknilo soglasje za delo več kot 48 ur na teden, kljub temu je iz prispevka, ki ga je pripravil Planet TV razvidno, da pacienti sprememb glede obravnave ne zaznavajo. “Prišel sem brez težav do zdravnika,” je za omenjeno televizijo navedel eden izmed pacientov.

Voditeljica opozori tudi na zanimivost dejstva, da levi aktivisti namerno demonizirajo zdravnike in da nevladne organizacije več kot očitno ne delujejo v interesu državljanov. Poudarila je, da se niso oglasili, ko je vlada višala davke, ne opozarjajo na draginjo in vse večje število ilegalnih migrantov, ki so dokazano varnostna grožnja.

T. R.

Sorodno

Zadnji prispevki

Si je Irena Joveva nastavila ogledalo?

Letele so glave direktorjev, urednikov in novinarjev, a so...

Vlada bi obdavčila tudi tiste, ki nimajo

Pojavljajo se različne predloge za sistemsko financiranje gradnje javnih...