Za sodnika, ki je v Braziliji nadzoroval korupcijski škandal, usoden polet z letalom

Datum:

Brazilski vrhovni sodnik Teori Zavascki je bil na krovu manjšega letala, ki je strmoglavilo v morje v bližini mesta Paraty na južnem delu dežele Rio de Janeiro. Zakaj je letalo strmoglavilo dva kilometra pred pristajalno stezo, še ni znano.

Brazilski vrhovni sodnik Teori Zavascki je bil na krovu manjšega letala, ki je  strmoglavilo v morje v bližini mesta Paraty na južnem delu Ria de Janeira. Na mesto vrhovnega sodnika ga je  leta 2012 imenovala takratna predsednica Dilma Rousseff. Vodil je sodno preiskavo o korupcijskemu škandalu v zvezi z naftno družbo Petrobas, v katerega naj bi bilo vpletenih več politikov, med drugim tudi nekdanji predsednik Luiz Inacio Lula da Silva.

Brazilski predsednik Michel Temer je razglasil tridnevno žalovanje po letalski nesreči, v kateri je umrl brazilski vrhovni sodnik Teori Zavascki, ki je nadzoroval preiskavo korupcijskega škandala. Letalo je strmoglavilo ob brazilski obali.

B. J., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...

Metlika nadaljuje prenovo Konzuma v Hišo ustvarjalnosti

Občina Metlika nadaljuje prenovo nekdanje stavbe Konzum, ki bo...

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...

Blokada sindikatov in ustavnega sodišča: S.P.-ji pričakujejo nižje prispevke

Interventni zakon za razvoj Slovenije je bil predstavljen kot...