Že takoj debi Matavža, Iličić tokrat med asistenti

Včeraj je bila odigrana večina tekem 23. kroga italijanske Serie A. In potem ko je Tim Matavž pred nekaj dnevi prestopil iz Augsburga v Genoo, je danes že takoj debitiral, in to proti Juventusu. Omeniti gre še Josipa Iličića, ki je ob zmagi Fiorentine prispeval podajo. Sicer pa v 23. krogu ni bilo presenečenj.

Tim Matavž, ki se je priključil mnogim Slovencem v Serie A, je danes debitiral, in to ravno proti aktualnemu državnemu prvaku Juventusu. Od slovenskih nogometašev sta se do 3 točk prebila samo Josip Iličić s Fiorentino in Samir Handanović z Interjem.

Matavžu 9 minut ob 13. zaporedni zmagi Juventusa
Slovenski derbi s tremi našimi predstavniki je bil odigran v Milanu, kjer sta se pomerila Inter in Chievo. Inter, ki je v nedeljo izgubil veliki derbi z Milanom, je tokrat z minimalnih 1 : 0 ugnal Chievo in za vse tri točke trepetal vse do konca. Samir Handanović je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in odigral seveda celotno tekmo. Boštjan Cesar in Valter Birsa gostovanje zapuščata sklonjenih glav, oba sta začela v udarni enajsterici, Birsa pa je igro zapustil v 72. minuti. Josip Iličić je s svojo Fiorentino doma pričakal Carpi, katerega vrata je tudi tokrat celotno tekmo branil Vid Belec. Iličić se je tokrat izkazal že v 2. minuti in asistiral za 1. zadetek vijoličastih, ki so si zmago zagotovili šele v 93. minuti. Tim Matavž je v dresu Genoe vstopil v igro v 81. minuti in tako že po nekaj dneh debitiral. Matavž je bil priča 13. zaporedni zmagi Juventusa, ki je nezaustavljiv. Siniša Anđelković in Aljaž Struna sta v dresu Palerma izgubila proti Milanu z 2 : 0. Struna je odigral celoten prvi polčas, Anđelković pa je obsedel na klopi. Jasmin Kurtič za Atalanto ni igral in je poraz proti zadnjemu Torinu spremljal s klopi.

Vodilni Napoli in Higuain ne popuščata
Vodilna ekipa italijanskega prvenstva Napoli še naprej ne popušča. Tokrat so na težkem gostovanju premagali Lazio z 2 : 0 in tako še naprej ostajajo na vrhu z dvema točkama prednosti pred staro damo. Včeraj so slavili že sedmič zapored, kar jim ni uspelo vse od sezone 1987/88 naprej. Napoli je oba zadetka dosegel v razmaku 3 minut. Jose Callejon je dosegel 2. zadetek, 1. pa je dosegel – kdo drug kot Gonzalo Higuain. Argentinec še naprej trese mreže nasprotnikov, tokrat je dosegel že svoj 23. zadetek v letošnji sezoni, kar pomeni da v povprečju doseže točno 1 zadetek na tekmo. Higuain bo kmalu presegel svoj najboljši izkupiček doseženih zadetkov iz ene sezone, ki znaša 27 golov.