Znani poimenski prejemniki policijskih medalj za hrabrost iz Posavja

Datum:

Na policijski akademiji v Tacnu so včeraj podelili medalje policistom, ki so pri delu pokazali še poseben pogum in požrtvovalnost. Izmed policistov PU Novo mesto so medalje prejeli tudi štirje policisti, zaposleni na policijskih postajah v Posavje.

Medaljo sta tako prejela policist Aleš Plevnik in policist kriminalist Jürgen Racman s Policijske postaje Sevnica, ker sta 27. marca 2022 hitro in učinkovito zaustavila krvavitev pri ponesrečenem motoristu, s čimer sta mu rešila življenje.

Medaljo sta prejela tudi policista Robi Bračun in Branko Kovačič s Policijske postaje Brežice. Izkazala sta se 7. junija 2022, ko sta preprečila skok ženske z nadvoza na avtocesto ter jo z ustrezno komunikacijo in veliko mero človečnosti bodrila do prihoda reševalne ekipe.

Moje Posavje

Sorodno

Zadnji prispevki

Nekdanji premier Golob grdo zlorabil vladni X profil

Novopečenemu predsedniku vlade Janezu Janši je čestital že cel...

Mekina trdi, da jim je informacije o Black Cube “posredoval občan z minimalno plačo”

Novinar Mladine Borut Mekina se je na družbenih omrežjih...

1945–2026: Večinoma so bile na oblasti leve vlade

Ob ocenah sedanjega stanja se pogosto širijo dokaj pavšalne...