Socialistični bajoneti uspeli odgnati še eno tuje podjetje iz Slovenije

Datum:

Slovenskim aktivistom je očitno uspelo odgnati podjetje Glovo, ki se bo raje osredotočilo na druge države. Španski ponudnik dostave hrane in drugih izdelkov na dom Glovo namreč zapušča Slovenijo, kar je za trg izjemno zaskrbljujoče. Podjetje je namreč pri nas veljal za enega od dveh osrednjih ponudnikov dostave hrane na dom. Sedaj je vprašanje, kaj se bo zgodilo s konkurenčnostjo, a tudi Slovenci so prikrajšani za koristne storitve, kot so povezave s trgovskimi verigami, lekarnami, restavracijami in  maloprodajnimi trgovinami. 

“Toliko časa so aktivisti srali po podjetjih, ki se ukvarjajo z dostavo hrane, da so pregnali Glovo, ki se bo raje osredotočil na drugih 23 držav. Najprej Uber, potem Glovo …”, se je na odločitev Glova, ki bo v Sloveniji le še do 10. maja, odzval ekonomist Matej Lahovnik.

Spomnimo se, da se je gonja proti podjetjem z dostavo hrane pričela že z namero, da bi jih ožigosali in jim v prometu nadeli številke. Pri tem je sodeloval celo ljubljanski župan Zoran Janković, ki naj bi tudi razmišljal, da bi dostavo v centru enostavno kar prepovedal.

Ljubljanski župan Zoran Janković (Foto: Bobo)

Dostavljalci so bili dobro plačani
Nato so podjetji Glovo in Wolt želeli s sindikalnim terorjem izgnati aktivisti Mladi plus. Spomnimo, da je sindikat dostavljavcev, ustanovljen pod okriljem Mladi plus, dejal, da podjetji ne spoštujeta socialnega dialoga. Podjetji sta seveda zavrnili zahtevo sindikata dostavljavcev, saj da skrbijo za boljše razmere, prav tako imajo delavci 12 odstotkov višji zaslužek kot v primeru starega modela.

Frontman protivladnih protestov Jaša Jenull in Tea Jarc iz sindikata Mladi plus (Foto: STA)

Milijonske izgube v Sloveniji
Dostavljalsko podjetje s sedežem v Barceloni je sicer v Slovenijo vstopilo konec junija 2021, ko so prevzeli slovensko podjetje Ehrana. Kot so takrat pojasnjevali, so se za to odločili, ker so želeli povečati prisotnost v srednji in vzhodni Evropi. V treh letih pa so v Sloveniji nakopičili kar 7,8 milijona evrov bilančne izgube, poroča Forbes. Na žalost tuja podjetja odhajajo iz Slovenije in se raje osredotočajo na druge države z boljšimi pogoji.

Podobno se je zgodilo z Uberjem. Prihod Uberja bi bil napreden doprinos k razvoju pametnih mest, digitalizacije in dostopnosti cenejših ter kakovostnejših taksi storitev uporabnikom, a se je tudi takrat aktiviral sindikat, in sicer “sindikat slovenske taksi mafije”.

A. G.

Sorodno

Zadnji prispevki

Brežiški župan vladi: Naše stališče je nespremenjeno, azilnega doma nočemo

"Stališče Občine Brežice ostaja nespremenjeno – ostro nasprotujemo postavitvi...

Za 143 evrov podkupnine prejel 5 let zapora; Janša: Toliko Janković “mazne” v eni uri

Kontrolorja tehničnih pregledov Florijana Gašperina je slovenski pravosodni sistem...

Putin je opit od manjših uspehov, kmalu pa se lahko situacija drastično spremeni

Razmere na bojišču se ves čas spreminjajo. Po tem,...

Hrvaška vlada je lahko slovenski za zgled – poklonila se je žrtvam komunizma

Medtem ko je slovenska vlada lani brez kakršne koli...