Študija ugotovila, da moratorij na priseljevanje v ZDA ne bi imel negativnih posledic za upokojensko blagajno

Datum:

Študija, ki so jo opravili v Centru za imigracijske študije, je pokazala, da bi lahko v ZDA za naslednjih 40 let uvedli moratorij na priseljevanje v državo, zaradi česar pokojninski sistem ne bi trpel.

Študija, ki jo je opravil raziskovalec Steven Camarota, je pokazala, da ne držijo navedbe lobistov Wall Streeta in raznih direktorjev korporacij, da je masovno priseljevanje potrebno za ohranjanje zadostnega števila delovne sile.

Kakor je ugotovil Camarota, trenutno število legalnih priseljencev nima skoraj nikakršnega učinka na število delavcev v primerjavi s številom upokojencev. Na primer, ob 1,2 milijona legalnih priseljencev, ki jih sprejmejo ZDA vsako leto na račun ameriških delavcev, bi se do leta 2060 delež delovne sile po poročanju Breitbarta s 64,3 odstotka v letu 2017 skrčil na vsega 59 odstotkov v letu 2060.

Po 40 letih moratorija na priseljevanje še vedno 2 delavca na enega upokojenca
V primeru, da bi ZDA uvedle moratorij na priseljevanje, kakor so to storile v preteklosti (najbolj znan primer je med letoma 1925 in 1966, ko letno število priseljencev ni preseglo 327 tisoč), bi v letu 2060 še vedno bilo 2,1 delavca na enega upokojenca.

Camarota je ravno tako izpostavil, da vsak odstotek priseljencev v ZDA iz delavskega razreda zniža povprečno plačo za 0,8 odstotka.

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

Kongres ponosnih naslednikov ZKS: nov predsednik in neodgovorjena vprašanja

V soboto, 13. aprila, je bila Tanja Fajon še...

Biden ne bo prepovedal mentolovih cigaret, da ne bi užalil temnopoltih

Predsednik Joe Biden naj bi preklical načrt za prepoved...

Tudi vlada v morbidno kampanjo za smrt otrok

"Pozabljeni poplavljenci? V davkih in regulaciji utapljajoče se gospodarstvo?...

Elektrotrgovci “kasirajo” – cena elektrike na borzah pada, na položnicah ostaja visoka

"Nižjo ceno, kot bi nam jo zaračunali elektrotrgovci, plačujemo...