Aretirali Iranca, ki je načrtoval bombne napade v Veliki Britaniji, v Nemčiji pa dve osebi spodbujal k terorizmu!

Datum:

V Veliki Britaniji so aretirali Iranca, ki je v državi prebival od leta 2005 in je načrtoval teroristične napade z eksplozivi, po internetu je namreč iskal dele za izdelavo bombe, prav tako pa ga bremenijo obtožbe, da je v Nemčiji skušal spodbuditi dve osebi k terorističnemu napadu.

V oboroženi raciji so v Veliki Britaniji decembra aretirali 33-letnega Fataha Mohammeda Abdullaha, ki naj bi načrtoval bombni napad, obtožen je namreč nakupovanja eksplozivnih sredstev. Po internetu je iskal dele za izdelavo bombe, vključno z ekonomskim loncem in žeblji. Med 9. aprilom in 11. decembrom lansko leto je Abdullah prav tako spodbujal druge, da bi z vozilom zapeljali v množico, da bi napadali z bombami ali z mesarskim nožem. Obtožbe so rezultat sodelovanja med nemško zvezno kriminalistično policijo in britansko protiteroristično policijo.

Terorizirati je želel državo, ki mu nudi dom že od leta 2005
Abdullah je pred sodiščem ta teden potrdil le svoje ime, naslov in državljanstvo. Sodnik Tan Ikram je pojasnil, da ga obtožujejo spodbujanja druge osebe k terorizmu. Abdullah je prebival v Newcastlu, v Veliko Britanijo pa je prvič prišel leta 2005. Leta 2010 je dobil dovoljenje, da ostane.

J. Ž.

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...