BBC je povzemal lažne novice Palestincev; morali so se opravičiti

Datum:

BBC News si je včeraj “privoščil” hudo napako: v svojih prvih jutranjih poročilih je namreč poročal, da so izraelske sile vstopile v glavno bolnišnico v Gazi, kar je sicer res, vendar je bilo napačno navedeno, da so bili tarča napadov “zdravniške ekipe in arabski govorci”. To pa močno izkrivlja sliko in je močno antisemitsko obarvano ter naperjeno prosti Izraelu. 

BBC je v napačnem poročilu napačno navajal poročilo agencije Reuters. V resnici je Reuters sporočil, da so sile IDF v to operacijo vključile tudi zdravniške ekipe in arabsko govoreče osebe in tako bi moral poročati BBC News, ki je pravilno različico dogodka predvajal nekaj minut kasneje in se takoj opravičil.

BBC News je opravičilo za napako objavil tudi na družbenih omrežjih: “Opravičujemo se za to napako, ki je bila pod našimi običajnimi uredniškimi standardi. Pravilna različica dogodkov je bila predvajana nekaj minut pozneje, za napako pa smo se pozneje opravičili v oddaji.

Toda komentarji pod opravičilom so neizprosni in v njih najdemo tudi: “Vaše napake imajo vzorec!”  ali “Nihče ne verjame, da se je napaka zgodila po nesreči!”

C. T.

Sorodno

Zadnji prispevki

V koaliciji opozarjajo na zlorabe fiktivnih prijav tujcev, ki lahko volijo

Poslanke in poslanci danes odločajo o noveli zakona o...

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...

Tragedija na Jadranu: našli četrto truplo iz potopljene jadrnice

Huda pomorska nesreča med otokoma Šolta in Brač je...