Belgijski novinar odkril, da se mošeje financirajo tudi z denarjem od preprodaje drog

Datum:

Belgijski novinar trdi, da se nekatere mošeje na Nizozemskem in Belgiji financirajo z denarjem od prodaje mamil. Policija in tožilstvo naj bi zatajila.

Belgijski novinar Stef Meerberger je za belgijsko državno televizijo povedal, da se antwerpenske mošeje financirajo tudi z denarjem od trgovine z mamili. Meerbeger je po poročanju Voice of Europe posnel dokumentarec, v katerem je raziskoval trgovino s kokainom v Antwerpnu.

Organi pregona zatajili
V intervjuju je povedal: “Iz zanesljivega vira vemo, da so nekatere mošeje na Nizozemskem financirane z denarjem od mamil, poleg tega obstajajo tudi mošeje v Antwerpnu, ki mesečno dobivajo denar iz mamilarskega podzemlja.” Po njegovih navedbah naj bi se zato nekatere mošeje izogibale formalnemu priznanju  statusa religijske ustanove, saj bi s tem morale razkriti svoje prihodke.

Foto: iStock

“Nekateri od denarnih tokov so jasno sledljivi in sprašujem se: Zakaj policija in tožilstvo ne opravita svoje naloge?” je bil kritičen do dela policijskih organov Meerberger.

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

Koalicijska pogodba veže socialno pomoč na javna dela in ukinja številne zlorabe

Koalicijska pogodba predvideva obsežne spremembe tudi na področju socialne...

Dr. Peter Jambrek: Volitve prelomnega značaja – po njih nič ne bo več tako kot je bilo

Dr. Peter Jambrek je v obsežnem odgovoru na vprašanja...

[Intervju] Dr. Rok Spruk: “Slovenija potrebuje razvojni šok, ne prerazporejanja stagnacije”

Z dr. Rokom Sprukom, izrednim profesorjem ekonomije na Ekonomski...

Življenje v ciklih arhitektov kaosa

Sodobnost čas dojema linearno: zadaj je preteklost, spredaj prihodnost,...