Hrvati razkrili, kje si bo Aleksander Čeferin gradil vilo

Datum:

Aleksander Čeferin, redni obiskovalec Zavale na sončni obali otoka Hvar, kjer je njegova žena Barbara lastnica nepremičnine, naj bi se, kot poroča Slobodna Dalmacija, lotil novega gradbenega projekta bližje morju. Otok Hvar je še vedno v središču zanimanja gradbenikov, predvsem tujcev ali domačih tajkunov, saj se izvor kapitala praviloma ne preverja, otočani pa gradijo le, če prodajo lastnino prednikov, saj od mesečnih plač do kakšnega dodatnega dela (turistični najem, kmetijstvo, ribištvo …) to zagotovo ni mogoče.

Predsednik Uefe Aleksander Čeferin je kupil gradbeno zemljišče zahodno od pristanišča na Hvaru, približno 60 metrov od obalnega pasu s površino 1660 kvadratnih metrov, navaja Slobodna Dalmacija. Tam namerava graditi vilo bližje obali, saj je hiša, ki jo ima v lasti njegova žena, predaleč. Trenutno še čaka na gradbeno dovoljenje za gradnjo vile z dvema pomožnima objektoma.

Čeferinova po navajanju hrvaškega medija kupujeta gradbeno zemljišče zahodno od tamkajšnjega pristanišča in 60 metrov od obalnega pasu s površino 1660 kvadratnih metrov, trenutno pa čakata na gradbeno dovoljenje za gradnjo vile z dvema pomožnima objektoma. Ker tam tudi sicer preživi veliko časa, ga večina Hvaranov že zdaj dojema kot svojega, saj je povrhu vsega še strasten navijač hrvaškega Hajduka. Hiša, ki jo tam že imata, je uradno v lasti njegove žene Barbare Čeferin, lastnice in vodje fotografske galerije v Ljubljani, vendar je ta po poročanju hrvaškega medija “visoko in daleč od morja”, zato sta se Čeferinova odločila preseliti se bližje obali.

Foto: Hrvaško ministrstvo za prostor

Domačini niso zadovoljni
Po neuradnih informacijah je bilo zemljišče kupljeno za 450 tisoč evrov, kar je malo manj kot 300 evrov za kvadratni meter. Malo je domačinov, ki bi lahko plačali takšno ceno, vedno več naj bi jih bilo ravno zaradi tega nezadovoljnih, saj investitorji postajajo skoraj samo tuji ljudje. Kraj naj bi imel statistično 170 prebivalcev, ne povečuje pa se število ljudi, ampak samo število stavb. “V enem obdobju se pojavijo, obremenijo infrastrukturo in potem nenadoma izginejo,” so nezadovoljni prebivalci tistega dela Hvara.

Zavala je v zadnjem obdobju res postala veliko gradbišče, kraj pa že desetletja zaznamuje miren družinski turizem, a se zelo malo vlaga v javne projekte. Do kraja vodi ozka in nevarna cesta ter “klavstrofobičen” predor Pitva-Zavala, ki ga je davnega leta 1962 prebila takratna JNA. V mestu ni ustreznih parkirnih mest, zato so poleti ulice večinoma polne avtomobilov, že leta se napoveduje obnova in gradnja pristanišča, plaža pa je iz dneva v dan manjša. Mesto poleti obišče med 6000 in 7000 gostov.

T. B.

Sorodno

Zadnji prispevki

Zmagoslavje hrvaških demokratov na volitvah in zaušnica levi kontinuiteti

Hrvaški premier Andrej Plenković bo vodil vlado še tretji...

Italija je zaradi teroristov med migranti zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo

“Italija je zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo...

Goranu Forbiciju Golobova vlada podelila dober milijon evrov

Da se je čistka t. i. "janšistov" na javnem...

Vladajoči sistematično kršijo demokratične standarde

"Na seji odbora DZ za zdravstvo je prišlo do...