Janez Janša: Zadnji predlog za vodilne položaje v EU je popolno ponižanje za Evropsko ljudsko stranko

Datum:

Zadnji predlog za vodilne položaje v EU je popolno ponižanje za Evropsko ljudsko stranko (EPP),” je na družbenem omrežju Twitter zapisal predsednik SDS Janez Janša.

Janša je že v enem od prejšnjih tvitov zapisal, da poteka zgodovinska bitka za normalno Evropsko unijo in da kljub jasnemu nasprotovanju enajstih članic EU želita Angela Merkel in Emmanuel Macron skupaj s socialisti ustoličiti za predsednika Evropske komisije Nizozemca Fransa Timmermansa. To pa je za EPP nesprejemljivo.

Po zadnjem predlogu naj bi postali: predsednik komisije Frans Timmermans (socialist), podpredsednica komisije Danka Margrethe Vestager (liberalka), visoka predstavnica za zunanje zadeve Ursula von der Leyen (EPP), predsednik sveta belgijski premier Charles Michel (liberalec), predsednik parlamenta pa Manfred Weber (EPP). Ker je EPP zmagovalka evropskih volitev, je ta predlog Janša označil za ponižanje EPP.

Kadrovski vrh EU se bo po 18. urah zasedanja nadaljeval jutri.

Demokracija

Sorodno

Zadnji prispevki

Je bila to Kučanova ljubica? To pravi princ Federico Pignatelli

Princ Federico Pignatelli, ki velja za žrtev slovenskega sodstva,...

Kako Soros z 102 milijoni vpliva na novembrske vmesne volitve

Milijarder in finančni manipulator George Soros, nekoč sovražna figura...

Gaza v srcu indoktriniranih levičarjev

Gaza je fenomen. Postala je objekt nenavadne naklonjenosti, žarišče...