Janša: Vladi je vseeno, ali prideš s potnim listom ali brez

Datum:

“Decentralizacija je ena ključnih stvari za hitrejši razvoj in boljšo kakovost življenja,” je na javni tribuni v Celju znova poudaril predsednik SDS Janez Janša. Pred nabito polno dvorano je med drugim govoril tudi o “depolitizaciji” policije in poskusu vlade, da vzpostavi azilni center brez soglasja skupnosti.

V ponedeljek je na javni tribuni z naslovom Slovenija ni samo Ljubljana spregovoril predsednik Slovenske demokratske stranke Janez Janša, ki je bil tudi glavni gost večera.

V ponedeljek je potekal pogovorni večer, ki ga je organiziral Zbor za republiko v MO SDS Celje. Dvorana je bila znova nabito polna, predsednik SDS Janez Janša pa je spregovoril o aktualnih temah, ki pestijo Slovenijo. V preteklosti je že večkrat poudarjeno, da “Slovenija ni samo Ljubljana”, ampak tudi druga mesta in kraji, pojasnjuje pa tudi razloge za decentralizacijo.

Pretirana centralizacija je danes takšna, da ne škodi samo ljudem izven Ljubljane, ampak tudi Ljubljani sami. Ljubljana se duši v prometu. Vsi, ki se vozimo iz smeri Štajerske, stojimo v koloni od Blagovice naprej. Imamo pa vlado, ki je v koalicijski pogodbi zapisala, da ne potrebujemo dodatnega pasa na AC, saj da ta ne bo rešil problema. Decentralizacija je ena ključnih stvari za hitrejši razvoj in boljšo kakovost življenja,”  je dejal.

Foto: X

Med drugim je spregovoril tudi o zloglasnem priznanju predsednika vlade Roberta Goloba, ki je javno priznal, da je zadal nalogo “očistiti policijo janšistov”, ker pa pri tem več kot očitno ni želela sodelovati nekdanja notranjska ministrica Tatjana Bobnar, se je “zataknilo”. “V policiji kaj dosti janšistov nikoli ni bilo. Potem pa ob nastopu mandata pride predsednik vlade in reče, da jo je treba očistiti janšistov. Takratna ministrica je najprej rekla, da “razume” in šla v akcijo. Potem pa je z direktorjem policije ugotovila, da bi moral biti janšist vsak, ki ni všeč predsedniku vlade. In takrat se je zataknilo.”

O poskusu vlade glede vzpostavitve novih azilnih centrov brez soglasja z lokalnimi skupnostmi je pojasnil, da so ” vse te višje številke migrantov posledica tega, da jih naša vlada vabi. Predsednik vlade je dejal, da lahko ilegalne migracije rešimo samo tako, da jih naredimo za legalne. To pomeni, da slovenska vlada pravi, da je vseeno, ali prideš s potnim listom ali brez.”

Spomnimo, da so zaradi Golobove samovolje v Posavju, filtriranju na območju Obrežja tamkajšnji prebivalci organizirali protest proti azilnemu domu, ki ga načrtuje Golobova vlada. Oblast v tem kraju načrtuje postavitev doma na ploščadi ob mednarodnem mejnem prehodu – v objektih, kjer so bili doslej hlevi. Ker ti niso primerni za bivanje, naj bi po navedbah direktorice urada za oskrbo in integracijo migrantov na ploščad namestili bivalne kontejnerje in šotore.

Vložena dva posvetovalna referenduma
Vse “napačne” odločitve, vladna samovolja in prazne obljube so pripeljale do tega, da je ljudem dovolj.
Poslanska skupina SDS je zato vložila dva predloga za razpis posvetovalnih referendumov. Enega o zaupanju v delo Golobe vlade in drugega o gradnji novih azilnih domov, je povedala vodja poslanske skupine Jelka Godec. Kot je povedala na ponedeljkovi tiskovni konferenci, je “i
munski sistem vlade, ki ga vodi vrhunski menedžer Robert Golob, močno oslabljen, v bistvu ni samo močno oslabljen, ampak tudi trajno poškodovan” in da so to uvideli tudi ljudje, zaradi česar je podpora vladi močno upadla in je celo najnižja med vsemi vladami doslej.

A. H.

Sorodno

Zadnji prispevki

[Video] Skrajni islamisti v Hamburgu zahtevajo islamski kalifat v Nemčiji

V Hamburgu protestira več sto islamistov, ki zahtevajo, da...

Bi se “mirovnik” Kučan zavzel tudi za mir z nacistično Nemčijo?

"2. SV se je preselila za pogajalsko mizo, ko...

Večina Slovencev odločno proti migrantskim centrom

V zadnji javnomnenjski raziskavi agencije Parsifal so anketirance vprašali,...