Sin nekdanjega sodnika Masleše v pomembni nadzorni instituciji – gre za vpliven obalni lobi!

Datum:

V času, ko Šolakovi posli in njegova prepletenost s slovensko globoko državo odmevajo v srbskih medijih, je v javnosti zaokrožila informacija, da se je na Uradu za preprečevanje denarja kot vodja inšpekcije zaposlil Marko Masleša. Kot je že pred časom v svojih zapisih potrdil nekdanji vodja urada dr. Damjan Žugelj, gre za sina nekdanjega predsednika vrhovnega sodišča Branka Masleše. Po Žugljevih navedbah naj bi bila oba, oče in sin, del vplivnega lobija z Obale. 

Slednji je dobro poznan iz sodnega procesa Patria, v katerem je pravosodje preganjalo vodilnega opozicijskega politika Janeza Janšo, pa tudi po tem, da je bil del senata, ki je v osemdesetih letih zadnji izrekel smrtno obsodbo, do katere sicer kasneje ni prišlo. Tik pred upokojitvijo se je njegovo ime pojavilo v zvezi z ugibanji, da nima ustreznega dokazila o izobrazbi za opravljanje svojega dela.

Kako je zgodba o poslih Dragana Šolaka povezana z domnevnim sinom Branka Masleše? Danes smo v članku Srbskih novosti pod naslovom: Slovenija, Šolak, težka korupcija in pranje denarja (TUKAJ) brali o odmevu, ki ga v Srbiji povzročajo Šolakovi posli v Sloveniji. Glede na informacije, ki jih je Požar razkril v oddaji Bujica, nato pa povzele Novosti.rs, ima Šolak na Uradu za preprečevanje pranja denarja precejšen vpliv. Trenutna vodja urada mag. Anika Vrabec Božič je bila namreč zaposlena na uradu še v času, ko je bil njegov direktor dr. Damjan Žugelj. Šlo je za čas, ko je urad preiskoval nekatere Šolakove posle. Vrabec Božič je dva meseca pred volitvami zapustila urad, kot razlog naj bi navedla, da bo kariero nadaljevala v bratrančevem računovodskem podjetju. Po zamenjavi oblasti se je vrnila na urad kot vodja celotnega urada, ena njenih prvih potez pa je bila ukinitev preiskav zoper Šolaka, svojega nekdanjega zaposlovalca. Izkazalo se je namreč, da se Vrabec Božič ni zaposlila v računovodskem podjetju, temveč v Telemahu, ki je Šolakov največji slovenski projekt. Obvladuje še levi oblasti naklonjen N1 in Šport TV, poročajo Novosti.

Srbska pisanja je komentiral tudi Janez Janša, ki je na X zapisal: “Sedaj bolj jasno, zakaj taka gonja in čistka na UPPD. Veliko dela za novo preiskovalno komisijo. Da vidimo sedaj poročanje “neodvisnih” ⁦N1 Slovenija ipd. Svobodnjaki so dobesedno zrasli s pomočjo balkanskega kriminalnega omrežja. Težka korupcija.”

Na uradu vodja inšpekcije Marko Masleša
Prav na tem uradu, očitno pod trenutno vodjo, pa se je zaposlil tudi Marko Masleša, sin Branka Masleše.

Vir: UPPD

Ta je v preteklosti delal na Koprskem okrajnem sodišču, kjer se je zaposlil kot višji pravosodni svetovalec v času, ko je bil predsednik vrhovnega sodišča njegov oče. O zgodbi je tedaj (2012) poročal Dnevnik, ki mu je sodišče odgovorilo: “Vsi kandidati so imeli bolj malo delovnih izkušenj, izbrani pa je imel v primerjavi z drugimi več in bolj raznolike delovne izkušnje v pravosodju.” Kakršno koli vpletenost Branka Masleše v sinovo zaposlitev so zavrnili na Vrhovnem sodišču, to pa je zavrnil tudi njegov sin. Kasneje zasledimo, da se je Marko Masleša zaposlil na AKOS-u (Agenciji za komunikacijska omrežja in storitve), kjer je bil leta 2019 zaposlen kot področni podsekretar. Deloval je na področju nadzora Zakona o elektronskih komunikacijah (TUKAJ). Nazadnje se njegovo ime pojavi v zvezi z dogajanjem v Občini Ankaran, kjer ga je župan občine hotel imenovati na mesto predsednika občinske nadzorne komisije, a je pri tem naletel na odpor opozicije v občinskem svetu. Občina očitno še zdaj nima izvoljenega predsednika ali predsednice nadzorne komisije. Na spletni strani so navedeni le trije člani, med njimi Marko Masleša.

Nekdanji vodja Urada za preprečevanje pranja denarja dr. Damjan Žugelj (Foto: STA)

Gre za novo potezo lobija iz ankaransko-hrvatinskega hriba?
Dogajanje v ankaranski občini pa nas pripelje do razmeroma skrivnostnih zapisov nekdanjega direktorja Urada za preprečevanje pranja denarja Damjana Žuglja. “Vi, Obala, ankaransko-hrvatinski hrib, ste mafija, ki je ugrabila uradnike, del policije, del tožilstva, del (tudi vrhovnega) sodstva, sodni svet, regulatorje, institucije, državna podjetja in s tem državo. In že več kot desetletje rušite in raketirate gospodarstvenike, podjetnike, stranke, uradnike in Vlade RS. Vedno na isti način, isti akterji, z uporabo medijev in represivnih organov, zapirate “nedolžne” ljudi, in to na vedno in znova isti način, da ustvarjate lažne afere, zmontirate in zrežirate procese in jih na tri, štiri, zdaj lansirate v medije ter tarčo (javno) diskreditirate, nad njih pošljete institucije in jih na koncu zaprete,” je zapisal Žugelj. Več – TUKAJ.

Slednji pa navaja tudi specifična imena: “Gospod Stroligo iz Hrvatinov zopet od strani Obale angažiran in reaktiviran dežurni medijski usmerjevalec skupaj z druščino iz istega obalnega griča go. Aniko Vrabec Božič (direktorica UPPD), g. Muženičem (bivši direktor UPPD, sedaj NPU, ki preiskavo preiskavo), g. Maslešo, sinom bivšega predsednika vrhovnega sodnika Masleše (zaposlen in vodja Inšpekcije na UPPD pod mandatom ge. Božič).”

Žugelj je nato ponovno spregovoril za Demokracijo. V intervjuju, ki je bil prav tako razmeroma skrivnosten, ponovno opisuje mafijsko skupino iz istega geografskega območja. Vseh informacij še ne želi razkriti, pravi, da je pomembno, da informacije razumejo akterji omenjenega omrežja. Več podrobnosti namerava razkriti, ko bo za to prišel primeren trenutek. “Da bi te informacije za vas imele splošno in konkretno uporabno vrednost, potrebujete za to institucije, še posebej pa del policije, del tožilstva in del sodstva,” pravi Žugelj. Celotni intervju je na voljo – TUKAJ.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Največ denarja iz medijskega sklada za Odlazkove medije

Ministrstvo za kulturo je pod vodstvom Aste Vrečko iz...

Tragedija v Staršah, umrl je 14-letnik

V Staršah žalujejo. 14-letni voznik motornega kolesa je izgubil...