“Jet set” predsednica za prihodnost brez plastenk in žive meje

Datum:

Predsednica države, ki je državljanom naložila, da se bodo morali v prihodnosti naučiti “živeti z manj” zaradi podnebnih sprememb, se je včeraj izrekla za žive meje, prihodnost brez plastenk in slovenske raziskovalce na Antarktiki. 

Nataša Pirc Musar je podala poslanico ob dnevu Zemlje, v kateri je odprla več tem, med drugim je spregovorila o treh ukrepih, ki bi jih morali sprejeti. Zavzema se za 60-odstotno zmanjšanje proizvodnje plastike, borbo proti taljenju ledu na skrajnem severu in jugu poloble, tako da bi tja poslala slovenske znanstvenike in sajenjem žive meje.

Predsednica države je že uspela razburiti javnost s svojimi napovedmi o tem, kako se bomo morali v prihodnje naučiti živeti z manj. “V prihodnosti bomo morali začeti živeti drugače, imeti manj, a bolje. Ne zagovarjam tega, da bi morali iti na slabšo kakovost življenja, ampak manj določenih dobrin,” je povedala v intervjuju za RTV.

Javnost ji je izjavo zamerila, saj je predsednica, skupaj s prvim soprogom Alešem Musarjem izredno dobro materialno preskrbljena vključno z pregrešno dragimi avtomobili in urami Rolex. V voznem parku zakoncev je denimo tudi starodobnik Rolls Royce Phantom VI, letnik 1971, vreden okrog 100.000 EUR. Svoje premoženje je javno razkrila v predvolilni kampanji (TUKAJ).

Nataša Pirc Musar s svojim soprogom Alešem Musarjem (Fotomontaža: Demokracija)

To pa ji v preteklosti ni preprečilo, da ne bi zahtevala višje plače. Na novinarska vprašanja je sicer odgovorila, da ni nikoli rekla, da s plačo ni zadovoljna, le da se zavzema za pravičen sistem plač.

Niti besede o elektrifikaciji voznega parka
Zanimivo, Pirc Musarjeva ni niti z besedo omenila, da bi bilo potrebno “elektrificirati” svetovni vozni park. Še dobro, saj bi morala potem pojasniti Kawasaki Vulcan S (namesto navadnega kolesa), sama pa se udeležuje blagoslovov motorjev. Še težje pa zaradi svojega prepričanja, da je potrebno kupiti še eno dodatno letalo, ki bi servisiralo njene mednarodne poti. “Država potrebuje letalo, in to ne samo enega, imeti mora dve letali. Tako kot se lahko pokvari avto, se lahko tudi letalo. Slovenija je skoraj odrezana od sveta, izgubili smo nacionalno letalsko družbo, zato bi morala v Islandijo z rednimi letalskimi linijami leteti mnogo dlje časa in na koncu bi bilo to dražje. Kot predsednica države sem varovana po drugi stopnji in bi bilo treba najeti VIP-salone. Vse države, ki dajo kaj nase, imajo vladno letalo. Slovaška ima na razpolago štiri letala, mi pa imamo 21 let starega Falcona. Če hočemo politiki opravljati svoje delo, je to del posla, država letalo potrebuje,” je ob priložnosti povedala na POP TV.

Iršič: Za smrtnike tako, za elito drugače
Na njeno poslanico se je odzval politični komentator Mitja Iršič, ki je zapisal naslednje: Smrtnikom z minornimi, statistično (tudi na ravni EU) nepomembnimi izpusti tako plastike kot drugih izpustov, pridigajo jetseterji v prestižnih vozilih in zasebnih letalih. Zelena je nova rdeča. Socialistična elita vedno najde pot v revščino za navadne ljudi in bogastvo zase.”

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Čigave ideje dejansko promovira Nika Kovač?

Protiživljenjska kampanja Inštituta 8.marec v času pred evropskimi volitvami...

“Depolitizacija” se nikoli ne konča

Z "depolitizacijo" po meri Gibanja Svoboda je podobno, kot...

Čeferin odloča kar o dveh zadevah, kjer bi moral biti izločen

"Z začudenjem smo ugotovili, da je Ustavno sodišče RS...