Maša Kociper razkrila resnične namene oblasti in hkrati povozila lastne argumente

Datum:

Državna sekretarka Maša Kociper je tudi javno razkrila resnične razlog, zakaj želijo v vladnih vrstah evropskim volitvam pripeti še referendume. Popolna nesposobnost oblasti je strmoglavila podporo vladi in vladnim strankam, te pa želijo svoje (nestanovitne) volivce premamiti na volišča z ideološkimi in populističnimi referendumi. 

“Pa kaj pa je narobe s tem, če se poskuša z referendumi o treh pomembnih vprašanjih povečati udeležbo na EU volitvah?? Kjer je vedno nizka udeležba. Zakaj ne bi ljudje prišli in hkrati še povedali, kaj menijo o treh pomembnih dilemah,” je na socialnem omrežju X zapisala nekdanja poslanka Kociper.

V Gibanju Svoboda so presodili, da bi jim višja volilna udeležba koristila. Prav tako bi jim koristilo, če bi uspeli pomemben del predvolilne debate preusmeriti v značilne ideološke debate in stran od stvarnih razprav, kjer bi morali priznati, da po dveh letih nimajo omembe vrednih dosežkov. Ta manever ustreza tudi stranki Levica, saj v takšnih debatah še najlažje nagovori svoje volilno telo. Z dosežki pri gradnji neprofitnih stanovanj jih namreč ne more.

Socialni demokrati so sicer na istem ideološko-populističnem vlaku, ne pa na tudi na datumskem. Presodili so, da bi višja udeležba koristila predvsem Levici in svobodnjakom. Zato nasprotujejo izvedbi referendumov na isti dan kot evropske volitve. Svojo odločitev so sicer utemeljili z argumentom, da bi bila “materija prevelika” za slovenskega volivca. “SD v tem primeru ne rušimo koalicije, vsekakor pa menimo, da so evropske volitve ene najpomembnejših volitev,” je povedala poslanka Bojana Marušič.

Slovenski volivci bodo zelo verjetno na dan evropskih volitev odločali tudi še o spornih vprašanjih evtanazije, dodatni liberalizaciji marihuane ter uvedbi preferenčnega glasu na državnozborskih volitvah. 

Vir: X

Kociprova nasprotuje sama sebi
Zagovor državne sekretarke Kociprove pa je tudi v neposredni kontradikciji z njenimi argumenti, ki jih je zagovarjala kot poslanka, ko je nasprotovala uvedbi referendumov na volilni dan. Njeno razpravo izpred desetih let je razkril politični komentator Marko Pavlišič.

“Kot najustreznejši datum za izvedbo referenduma se je izkazal 8. junij 2014, ker smo tudi v Pozitivni Sloveniji še vedno prepričani, da je prav, da se o referendumski pobudi razpravlja posebej, ne pa da se razprava o tem pripoji kampanji za evropske volitve, ker bi bilo po našem mnenju tudi zloraba v smislu ustavne ureditve na področju referenduma,” je povedala Kociprova.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Čigave ideje dejansko promovira Nika Kovač?

Protiživljenjska kampanja Inštituta 8.marec v času pred evropskimi volitvami...

“Depolitizacija” se nikoli ne konča

Z "depolitizacijo" po meri Gibanja Svoboda je podobno, kot...

Čeferin odloča kar o dveh zadevah, kjer bi moral biti izločen

"Z začudenjem smo ugotovili, da je Ustavno sodišče RS...